לפיד דורש: חוק הגיוס לחרדים – תוך שבועיים בלבד

במפלגתו של שר האוצר יאיר לפיד, לא מוותרים על אישור חוק הגיוס כבר במהלך המושב הנוכחי של הכנסת, למרות לוח הזמנים הדוחק – ומושב הקיץ שנסגר בעוד כשבועיים בלבד.

אמש (ראשון) שוחחו בנושא ראש הממשלה נתניהו ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, ולפיד הודיע כי 'יש עתיד' מתכוונת להתעקש בעניין זה.

בתגובה לדברים אמר נתניהו כי על מנת להיכנס למהלך מסובך של אישור החוק כבר במושב הנוכחי, הוא דורש מראשי סיעות הקואליציה מכתבי תמיכה בהצעת החוק.
"ראש הממשלה רוצה להבין איפה הוא עומד בנושא הזה בתוך הקואליציה", הסבירו אתמול גורמים בקואליציה. עוד אמרו, כי הדרישה לקבל מכתבי הבהרה מכל סיעות הקואליציה נועדה לבדוק אם שווה להלחיץ את המערכת עד לסוף המושב, לפני שהולכים למהלך מורכב שכזה.

בשיחות שנערכו אתמול אף הוחלט, בין היתר, לבדוק את האפשרות להקדים את ההצבעה על החוק בקריאה ראשונה כבר ליום רביעי הקרוב, במקום שתיערך ביום שני הבא, כפי שתוכנן במקור. החלטה סופית עדיין לא התקבלה, והמגעים בנושא נמשכים.
גורמים ב'יש עתיד' הסבירו כי דרישת לפיד להעביר את החוק עד סוף החודש קשורה אמנם בהבטחת הבחירות שנתן בנושא, אך נובעת גם משיקולים רחבים יותר. "אם החוק לא יעבור עד סוף החודש, יהיו לדבר השלכות דרמטיות מבחינת בג"ץ, שכזכור הקציב לפתרון הנושא זמן ברור ותחום", הסבירו ב'יש עתיד'. "מעבר לכך, יש כמובן את אלפי הצווים שכבר נשלחו לחרדים, והחשש הוא שללא אישור החוק הצווים יבוטלו וגיוסם יידחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.