לפיד דחק את נתניהו מרשימת מאה האישים המשפיעים בעולם

שר האוצר הטרי, יאיר לפיד, דחק את ראש הממשלה נתניהו מרשימת "מאה האישים המשפיעים בעולם" של המגזין "טיים" האמריקני, והוא הישראלי היחיד ברשימה. הסיבה: "כמועמד מחאה מהמרכז, הוא ערך קמפיין למען צדק חברתי למעמד הביניים הנשכח. הוא מצפה להביס בבחירות הבאות את הבוס שלו ולהיות ראש ממשלה. את ההתנהגות כבר יש לו"

המגזין "טיים" פרסם היום (חמישי) את רשימת מאה האישים המשפיעים ביותר בעולם. הנציג הישראלי היחיד ברשימה הוא שר האוצר, יאיר לפיד.

כמדי שנה, הציגו עורכי המגזין האמריקאי הנחשב את מאה "פורצי הדרך, החלוצים, המנהיגים והאייקונים" אשר מגיעים מתחומי החיים השונים, החל מפוליטיקה ועד ספורט ובידור. לדברי עורכי המגזין "אלה הם האנשים שמשפיעים עלינו, מבדרים אותנו, מאתגרים אותנו ומשנים את העולם שלנו". ברשימה הקודמת של המגזין הוכתר נתניהו כ"קינג ביבי". כאמור, הפעם נראה שהתואר אולי מתאים יותר ללפיד.

כאמור, את ישראל מייצג לפיד ברשימת 23 המנהיגים המשפיעים בעולם. קרל ויק, כתב ה"טיים בירושלים, אמר על לפיד: "המגיש לשעבר יאיר לפיד אינו הפוליטיקאי הישראלי הראשון שהתמחה באולפן טלוויזיה. בנימין "ביבי" נתניהו, ראש הממשלה שהוא כמעט הביס בבחירות ב-22 בינואר, בנה את עצמו בהגנה על ישראל בראיון טלוויזיה בחו"ל".

לדבריו "לפיד השתמש באותו מדיום, אבל האזין לדאגות הישראליות הפנימיות ונישא לתוך המשרד הציבורי על כתפי הייאוש שהצטבר בשקט בחדרי הסלון שמהם הוא היה חלק בלתי נפרד במשך שני עשורים".

"אם העולם בכללו מסתכל על ישראל דרך הסכסוך עם הפלסטינים, לפיד הופך לאנושי את הרצון הישראלי להתמקד בנושאי פנים. כמועמד מחאה מהמרכז, הוא ערך קמפיין למען צדק חברתי למעמד הביניים הנשכח", נאמר בכתבה.

"אחרי שהימם את המפלגות הוותיקות, הוא קיים את הבטחתו ל'פוליטיקה חדשה' כשהתנגד לחנופה מצד נתניהו והקים ממשלה בלי המפלגות החרדיות החזקות".

הכתב ממשיך ומספר על לפיד: "כסופר, מחזאי, שחקן, מוזיקאי ועיתונאי בעל טור קבוע שנקרא על ידי רבים, לפיד עונה כעת לתואר שר האוצר, אבל הוא אומר שהוא מצפה, בבחירות הבאות, להביס את הבוס הנוכחי שלו – בהנחה שנתניהו ירוץ שוב – ולהפוך לראש ממשלה. כבר יש לו את ההתנהגות המתאימה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.