"העובדה שהבנים שלי לא ראו דף גמרא היא מחדל"

שוב קורץ לחרדים? יאיר לפיד השתתף היום בועידת 'מקור ראשון' והתייחס לעניין ההדתה בבתי הספר

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד השתתף היום בועידת 'מקור ראשון' והתייחס לעניין ההדתה בבתי הספר, בנאומו הוא שב וקרץ למפלגות החרדיות תוך שהוא משבח את לימוד הגמרא.

במענה לשאלתו של עמית סגל האם יש הדתה בבתי הספר הממלכתיים בישראל, ענה לפיד כי "אני לא חושב. תראו, אבל אני כן יודע ממה בא הדיון. זה כתוצאה מזה שאנחנו כבר פוחדים נורא אחד מהשני. יש חרדה באוויר, וכולם עסוקים כל היום בתחושה הקשה שהצד השני איזשהו אחר, איזשהו שני, רודף אותם, ומנסה להמיר אותם לשמאלנות, לימניות, לדתיות, לחילוניות".

לפיד הוסיף ואמר "כל השיח הישראלי מבוסס היום על הרעיון שיש איזה אחר אפל וקונספירטיבי שחותר תחת הקבוצה שלנו. בתוך זה להתקפי חרדה מהסוג הזה יש מקום נרחב. אני חילוני מאוד גאה, ואני מאמין בזה שהחילוניות, וכתבתי על זה במקור ראשון מאמר רק ביום שישי האחרון – החילוניות הישראלית היא בכלל זרם ביהדות. אבל מתוך המקום הזה החילוניות גם לא יכולה להיות מוגדרת בידי בורות".

לאחר מכן הפתיע שוב לפיד ואמר כי "העובדה ששני בניי סיימו 12 שנות לימוד במדינת ישראל בלי שאיש פעם אחת ישב להראות להם איך נראה דף תלמוד היא מחדל נורא מפני שזו המורשת שלהם. זה ההיסטוריה שלהם. זה לא של מישהו אחר. זה לא של חרדים, זה לא של ציונות דתית, זה לא של ישיבת מרכז הרב, זה של כל ילד במדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.