לפיד:  "הצבא רוצה את החרדים, יש לו מה לעשות איתם"

טוב לחרדים? לפיד בירך על מתווה הגיוס. לדבריו, המתווה החדש הוא "חזרה לחוק של 'יש עתיד'

יו"ר יש עתיד, חבר בוועדת חוץ וביטחון, ח"כ יאיר לפיד, ברך הבוקר על מתווה הגיוס. בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב לפיד, כי  "מתווה השיוויון בנטל שפרסם אתמול משרד הבטחון הוא בעצם חזרה לחוק של יש עתיד".

יו"ר יש עתיד ח"כ לפיד הוסיף, כי "צה"ל שבר בהחלטיות את המיתוס לפיו "הוא בכלל לא צריך את החרדים". הצבא רוצה את החרדים, יש לו מה לעשות איתם, הוא יעשה הכל כדי לגייס אותם במספרים גדולים. המתווה גם שומר על המאמץ לגרום לחרדים לצאת לשוק העבודה בגיל צעיר יחסית, מה שיהווה תרומה משמעותית למשק".

הפוסט המלא שפרסם לפיד:

מתווה השיוויון בנטל שפרסם אתמול משרד הבטחון הוא בעצם חזרה לחוק של יש עתיד. הופעתי בפני הוועדה והייתי חלק מתהליך העבודה שלה, כך שלא הופתעתי מהמסקנות: ישיבות שלא יגייסו מספיק צעירים חרדים יסבלו מסנקציות כלכליות; משתמטים (גם חילונים) יילכו לכלא; יעדי הגיוס ייקבעו בחוק והפוליטיקאים לא יוכלו לשנות אותם.

בנוסף, צה"ל שבר בהחלטיות את המיתוס לפיו "הוא בכלל לא צריך את החרדים". הצבא רוצה את החרדים, יש לו מה לעשות איתם, הוא יעשה הכל כדי לגייס אותם במספרים גדולים. המתווה גם שומר על המאמץ לגרום לחרדים לצאת לשוק העבודה בגיל צעיר יחסית, מה שיהווה תרומה משמעותית למשק.

העסקנים החרדים אולי ינסו לחולל מהומות, אבל הצעירים החרדים יכולים לראות במתווה הזה מחמאה גדולה: צה"ל הוא החברה הישראלית, והחברה הישראלית אומרת להם שהיא מעריכה אותם ומוכנה לעשות מאמץ אמיתי כדי לראות אותם משתלבים בצבא ובשוק העבודה ממקום של שיתוף.

האם זהו מתווה מושלם? ממש לא. אילו היו ליש עתיד 61 מנדטים כולם היו מתגייסים וכולם היו עובדים. אלא שאנחנו חיים בעולם האמיתי. בממשלה הזאת, בנסיבות האלה, אני מברך את שר הבטחון על כך שאיפשר לוועדה לעשות עבודה מקצועית על פי הבנתה.

העבודה כמובן עוד לא נסתיימה, שכן צריך יהיה להשגיח על היעדים ועל הביצוע, ולעצור את הנסיונות שכבר התחילו לכרסם במסקנות. בפעם הקודמת שהם ניסו למוסס את השיוויון בנטל – הלכנו לבג"ץ וניצחנו. גם הפעם, יש עתיד תעמוד על המשמר כדי למנוע כל נסיון למוסס או לעוות את השיוויון בנטל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.