לפיד וליברמן בציר חדש נגד נתניהו (וידאו)

לאחר שלפיד וליברמן ערכו כנס על מצבה הבינלאומי של ישראל בעולם נתניהו עלה להתקפה: "מפלגות השמאל ערכו כנס פוליטי, בסוף העוצמה שלנו מבטיחה את עתידנו". לפיד: "מצבנו מעולם לא היה גרוע יותר . { הברית החדשה }

נתניהו נגד לפיד וליברמן: שיתוף פעולה חריג בכנסת בין ראשי הסיעות האנטי דתיים יאיר לפיד, ואביגדור ליברמן, שערכו היום (שני) "כנס חירום" שעסק במצבה הבינלאומי של ישראל

. השניים – תקפו  את ראש הממשלה ושר החוץ באומרם כי "המשבר במעמדה של ישראל בעולם פוגע בביטחון הלאומי שלנו".

נתניהו שלא אהב את הציר החדש לעג לכנס: "מפלגות השמאל קיימו היום כנס חירום פוליטי – יש מי שבוחר לקשקש ולעשות כנסים פוליטיים ויש מי שמחזק בריתות בינלאומיות כדי להבטיח את עתידנו כאן".

בתגובה לכינוס של לפיד – ליברמן התייחס נתניהו לגוש החדש : "בסוף העוצמה שלנו היא זו שמבטיחה את עתידנו והיא שתביא להתפייסות אויבינו איתנו ואנחנו נמשיך לעבוד בכיוון הזה".

נתניהו התגאה בסיעת הליכוד כי בסקר אקדמי שנערך בארה"ב ופורסם לאחרונה ישראל דורגה במקום השמיני בעולם: "ישראל הוגדרה כמעצמה, על בסיס עוצמה צבאית השפעה בינלאומית ובריתות בינלאומיות. לא אני בחרתי להגיד את זה, הם מדרגים אותנו בעוצמה שלנו בגלל הבריתות הבינלאומיות שלנו". נתניהו עדכן על פגישותיו המדיניות, בהן עם שגריר מצרים והמפגש המיועד עם סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן: "זה מה שאנחנו עושים יום יום".

בכינוס שערכו לפיד – ליברמן סיפר לפיד בהרחבה על המצב הבנלאומי של ישראל בעולם כי "אני יכול להגיד לכם מהשטח – אנחנו לא בזירה, אנחנו לא שם. אין אסטרטגיה. והזירה מופקרת. משרד החוץ מחולק לשישה שרים ואף אחד לא יודע מה השני עושה. ההסברה הישראלי מפוצלת בין חמישה משרדי ממשלה ואף אחד מהם לא יודע מה השני עושה. תארו לכם שפורצת מלחמה, זו האנלוגיה. ינהלו אותה ככה שישראל כץ אחראי על גולני, גלעד ארדן אחראי על גבעתי, יובל שטייניץ אחראי על לוגיסטיקה וראש הממשלה, נתניהו, אחראי על חיל השריון, הרי ברור שלא ננצח מלחמה ככה. זה המצב היום לגבי מדיניות החוץ וזה לא חייב להיות ככה".

 

ליברמן, שכיהן בממשלה הקודמת כשר החוץ, תקף ואמר: "משרד החוץ זה לא רכוש פרטי של אף אחד כולל לא של משפחת נתניהו – אי אפשר לקחת ולהרוס עד היסוד". לדבריו, "נתניהו מנסה לקחת את שירות החוץ הישראלי ולהשמיד אותו בכוח. ‏סגירת נציגויות ישראליות בעולם בעת הזו היא טירוף הדעת. ‏אין לממשלה מדיניות חוץ – זו הפקרות מוחלטת. ‏הבוקר אלקין יוצא חוצץ נגד הרשות הפלסטינית, יואב גלנט בעד הרשות הפלסטינית – אי אפשר שלממשלה יהיו 3-4 עמדות מנוגדות. ‏ראש הממשלה כאילו מוביל התפייסות עם טורקיה, אבל שרת המשפטים מובילה הקמת מדינה כורדית. איך זה מסתדר אחד עם השני – לא ברור לי. ‏ראש הממשלה לא מכניס שגרירים למפגשים עם ראשי מדינות – מה המעמד של השגרירים? איך הם צריכים להרגיש? איך מסתכלים עליהם אחר כך?"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, לעגה לכנס של לפיד וליברמן וכינתה אותו "בדיחה": על שני המנהיגים מהאופוזיציה אמרה גלאון כי הם "שני אופורטוניסטים שמנצלים את העובדה החמורה שאין לישראל שר חוץ, כשהדבר האחרון שמעניין אותם הוא מעמדה הבינלאומי של ישראל. אם זה מה שהיה מעניין את לפיד הוא לא היה עושה כנס עם שר חוץ לשעבר שקרא להחרים עסקים של ערבים והציע לשפוט ח"כים ערבים 'כמו בנירנברג'. אם הוא היה מתעניין ב'ביטחון הלאומי' של ישראל ולא בכותרות שכנס כזה יכול להשיג לו, הוא לא היה נותן לגיטימציה לאדם מפוקפק ומושחת, גדול מחרבי המעמד הבינלאומי של ישראל, וגדול השונאים של חלק גדול מאזרחיה".

 

גלאון מחתה נגד הברית הפוליטית החדשה בין השניים: "כבר בממשלה הקודמת, כשלפיד הפך את בנט לאח ומכר את ההבטחות לציבור החילוני שהצביע לו למפלגה דתית-לאומנית שחירבה כל יוזמה להפרדת הדת מהמדינה, הוא הוכיח שהוא בוחר שותפים פוליטיים כמו שהוא בוחר את המסרים הפוליטיים שהוא משמיע: לפי כיוון הרוח, בלי טיפה של אידיאולוגיה, ולעזאזל הנזק שהוא עושה בדרך".

 

גלאון הוסיפה בעמוד הפייסבוק שלה עצה ללפיד: "הגיע הזמן שהוא יבין שהבעיה שלנו בעולם היא לא איך להסביר את המדיניות של הממשלה אלא המדיניות עצמה: יש לנו ממשלה שדורכת בגאווה על ערכים דמוקרטיים, על זכויות המיעוטים ועל שלטון החוק. ואלה דברים שאי אפשר להסביר אותם או להגן עליהם – לא בפני הקהילה הבינלאומית וגם לא בפני אזרחי המדינה."

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.