לפיד חוגג: "לא כל בחור ישיבה הוא החזון איש או הבעל שם טוב" – האזינו

כמה שעות לאחר שהממשלה נכנעה לתכתיבים של יאיר לפיד, הוא מנצל את הבמה המרכזית וממהר לשחרר הצהרות לתקשורת שמשחרת לפתחו.

"היום עשינו היסטוריה", פתח שר האוצר יאיר לפיד, בראיון שהעניק לירון וילנסקי בגלי צה"ל, הוא הסביר, כי ההחלטה תיושם בהדרגתיות אולם לאחר ארבע שנים בני הישיבות יפסעו כברת דרך לעבר הבקו"ם.

"לא כל בחור בישיבה הוא החזון איש או הבעל שם טוב", הסביר לפיד, והטעים: "יש הרבה בחורים שלא לומדים וסתם מבזבזים את זמנם לריק בין ספסלי בתי המדרש ", הוא אמר.

  "אני בא לתקן את העוול שנעשה לאורך שנים, ובכך להביא לחיבור של הציבור החרדי לחיק הציבור הישראלי.

האזינו לראיון בגלי צה"ל עם ירון וילנסקי:

תחילה יאיר לפיד ואחריו פרוש.

מוקדם יותר פתחו במתקפה חזיתית חברי הכנסת של יהדות התורה והביעו את מחאתם על אישור החוק, ח״כ מאיר פרוש (יהדות התורה) התייחס היום (ראשון) להצעת חוק הגיוס ואמר "יום עצוב ליהדות החרדית, היום הזה יירשם כיום שחור בתולדות היישוב היהודי". פרוש הוסיף "ההתעמרות של הממשלה במיעוט החרדי גובלת ברדיפה ובאכזריות, ואין להם את המנדט מהאו״ם לנהל כך את המדינה. הבית היהודי מזמן כבר שרף את הבית ויש לו חלק עיקרי בהריסת הבית החרדי".

חבר הכנסת משה גפני אמר בתגובה להחלטת הממשלה כי "ההחלטה היא כתם על מדינת ישראל שהופכת להיות המדינה היחידה בעולם אשר קובעת כי לימוד תורה איננו דבר לגיטימי. לומדי התורה שמגנים על העולם כולו כמאמר הנביא 'אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי' – הם התשתית עליהם קיים העם היהודי", הוסיף גפני.

ח"כ יעקב ליצמן על חוק הגיוס: "כל מי ששותף לממשלת השמד והשנאה הזאת – עתיד לתת את הדין על כך, בעיקר, מנהיגי ומצביעי מפלגת הבית היהודי".

ח"כ אייכלר על חוק הגיוס: "ההיסטוריה היהודית תזכור לדיראון עולם, את הגזירה שנחתמה בימי בין המצרים נגד תורת ישראל ותוזכר בצום ט' באב".

 שר האוצר, יאיר לפיד,  כי "אחרי 65 שנה אנחנו מתקנים את העיוות של השוויון בנטל. זה לטובת החברה החרדית ולטובת החברה הישראלית, כולנו מתרגשים". לפיד הוסיף כי הנושא "הפיל ממשלות, גמר קריירות של פוליטיקאים. אחרי שלושה חודשים שהממשלה קיימת, מעבירים שינוי היסטורי, זה דבר גדול לכולם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא בא לחבר את החרדים לחילוניים, ולא חילוניים לחרדים.
    האיש צבוע גזען ומתנשא רשע בן רשע נכד לרשע.
    עליו נאמר "באבוד רשעים רינה" .

    yeshurun |
    הגב