לפיד חוגג: "נגמרה הקומבינה הפוליטית"

במערכת הפוליטית מגיבים להחלטת בג"צ: לפיד צוהל, 'התנועה למשילות' מגנה ואילו ליצמן הודיע שימתין להחלטת המועצת'

המערכת הפוליטית מגיבה לפסיקה הדרמטית של בג"צ בעניינו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: יו"ר 'יש עתיד', שמפלגתו היא שהגישה את העתירה נגד המתכונת הנוכחית, חגג את ניצחונו בהודעה מיוחדת שפירסם. "האינטרס הציבורי ניצח את האינטרס הפוליטי. בג"ץ הודיע לממשלת ישראל שנגמרה תקופת הקומבינה הפוליטית- לאזרחי ישראל מגיע שר בריאות במשרה מלאה. מערכת הבריאות היא אחת המערכות הסבוכות והבעייתיות ביותר שיש במדינת ישראל ומגיע לה שר שיוכל למלא את התפקיד עם כל הסמכויות והאחריות הנדרשת משר במדינת ישראל", כתב לפיד.

לפיד הדגיש כי "לא מדובר במלחמה נגד החרדים, אלא נגד תרבות הקומבינות והג׳ובים״.

ואילו התנועה למשילות ודמוקרטיה תקפה את החלטת בג"צ והגדירה אותה כ"התערבות בענייניה הפנימיים של רשות אחרת". בהודעת התנועה נאמר: "רשות שופטת שמתערבת בענייניה הפנימיים של רשות אחרת, ללא כל טענה על פגיעה בזכויות אדם או עותר שיכול להצביע על פגיעה ספציפית, חושפת את עצמה להתערבות בענייניה הפנימיים.

גם אם פסק הדין של בית המשפט העליון נכון משפטית, הייתה זו הזדמנות נדירה להחיות את מושגי "זכות העמידה" ו"אי השפיטות המוסדית" ולדחות את העתירה מבלי לדון בה לגופה.

בית המשפט ממשיך להתערב בפוליטיקה המפלגתית ולא מראה כל סימן שביכולתו או בכוחו לרסן את עצמו.

נראה כי אין מנוס מהתערבות חקיקתית שתמנע מבית המשפט העליון להתערב בנושאים שכאלה, באמצעות מיסוד הצורך בזכות עמידה בחוק היסוד".

ואילו מלשכתו של "חתן השמחה", סגן השר יעקב ליצמן, נמסר: "קיבלנו את פסיקת בג"צ ונלמד את משמעותה. הנושא יובא לדיון בפני חברי מועצת גדולי התורה שיתנו הכרעתם וכך ננהג".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.