לפיד חוזר להסית: "ליברמן צריך להגיד לחרדים: כולם מתגייסים"

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, כינס מסיבת עיתונאים בעקבות החלטת בג"ץ לקבל את העתירה של יש עתיד ולבטל את חוק הגיוס, וקרא לכפות על החרדים את הגיוס – צפו במסיבת העיתונאים

אחד האישים הפוליטיים המאושרים של הערב הזה, הוא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שכינס מסיבת עיתונאים בעקבות החלטת בג"ץ לקבל את העתירה של יש עתיד ולבטל את חוק הגיוס.

‏"הערכים, רוח צה"ל והחיילים ניצחו היום", אמר לפיד בפתח דבריו "התברר שאפשר אחרת. היום התחלנו לסובב את הגה הספינה לכיוון של שפיות וערכים. גיוס לכולם. עבודה לכולם" הוא הוסיף.

‏ לפיד עבר מכאן לתוקף את ראש הממשלה על חלקו בהעברת חוק הגיוס, "בנימין נתניהו לא יכול להמשיך להתחמק ולהתפתל, הגיוס לצה"ל הוא לכולם. לכולם. לא רק לפראיירים שאין להם מפלגה בקואליציה", אמר.

"‏גמרנו להיות פראיירים", הכריז לפיד, "בג"ץ קבע, אין בישראל אזרחים סוג א וסוג ב. אין דבר כזה חוק בלי אכיפה ויש ערכים מקודשים. יש דברים מעל הישרדות פוליטית".

לפיד שחזר בנאומו כי ‏הייתי בכנסת כשהם ביטלו את השיוויון בנטל. אתם יודעים מה היה הדבר הכי בולט: זה אותם אנשים שהעבירו איתנו את החוק".

לסיום, לפיד קרא ‏לשהב״ט ליברמן. "זה בידיים שלך. אתה אחראי על צה"ל. צריך לכנס היום מסיבת עתונאים ולהגיד: כולם מתגייסים. כולם משרתים. אחרת אין ממשלה".

‏מתווה הגיוס שהעברנו הוא לא נגד חרדים. הוא לא נגד עולם התורה. הוא מטפל בזה שיתקיים עקרון אחד:
לכולם יש אותן זכויות, ולכולם יש אותן חובות.

‏בית המשפט העליון עשה היום צדק. לא איתנו, לא עם יש עתיד, הוא עשה צדק עם כל ילד בישראל שנסע לבקו"ם, עלה על אוטובוס והלך לשרת את מולדתו.

‫הערכים ניצחו. הצטרפו לשידור החי ממסיבת העיתונאים המיוחדת על בג״ץ השיוויון בנטל>>‬

‎Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on‎ יום שלישי 12 ספטמבר 2017

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.