לפיד חשף את הכתבים העתיקים של הסבא החרדי

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ביקר אתמול יחד אמו הסופרת שולמית לפיד, בספרייה הלאומית בירושלים – שם הוא גילה כתבים ומסמכים בכתב ידו של סבא-רבא שלו, הרב שלמה זלמן קליין ז"ל. { "יש בהם "סגולה" }

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ביקר אתמול יחד אמו הסופרת שולמית לפיד, בספרייה הלאומית בירושלים – שם הוא גילה כתבים ומסמכים בכתב ידו של סבא-רבא שלו, הרב שלמה זלמן קליין ז"ל.
לפיד סיפר על הגילוי,"סבא רבא שלי היה הרב של עיירה בשם סילאדי-טשעה (Szilágycseh) בטרנסילבניה. הכתבים שלו שרדו בדרך נס את השואה, כי אחד השכנים הגויים של המשפחה האמין שיש בהם "סגולה" והסתיר אותם בביתו.

יחד עם עם אמא שלי, הסופרת שולמית לפיד, בקרתי אתמול בהספרייה הלאומית בירושלים. האוצר הראשי של הספרייה חשף בפנינו כתבים ומסמכים בכתב ידו של סבא-רבא שלי, הרב שלמה זלמן קליין ז"ל. סבא רבא שלי היה הרב של עיירה בשם סילאדי-טשעה (Szilágycseh) בטרנסילבניה. הכתבים שלו שרדו בדרך נס את השואה, כי אחד השכנים הגויים של המשפחה האמין שיש בהם "סגולה" והסתיר אותם בביתו. הכתבים שנמצאו כוללים דרשות שכתב, פירושים, התכתבויות תורניות וביוגרפיה שחיבר על סבו, הרב שמואל (שמעלקע) קליין, מחבר ספר "צרור החיים".קיומה של מדינת ישראל מבוסס על הזהות היהודית שנצרבה בכתבים שראינו אתמול. ממחברת לימודי העברית של פרנץ קפקא עד כתב היד של "שירה" של ש"י עגנון. מהסבא רבא שלי שיושב וכותב בלילה דרשה לבית הכנסת בטרנסילבניה לאור העששית, עד אמא שלי שכותבת את "גיא אוני" בתל אביב.

‎Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on‎ חמישי 23 מרץ 2017

לפיד הוסיף עוד, "הכתבים שנמצאו כוללים דרשות שכתב, פירושים, התכתבויות תורניות וביוגרפיה שחיבר על סבו, הרב שמואל (שמעלקע) קליין, מחבר ספר "צרור החיים".
לסיום שיגר לפיד מסר לחרדים ולמסורתיים במדינה, "קיומה של מדינת ישראל מבוסס על הזהות היהודית שנצרבה בכתבים שראינו אתמול. ממחברת לימודי העברית של פרנץ קפקא עד כתב היד של "שירה" של ש"י עגנון. מהסבא רבא שלי שיושב וכותב בלילה דרשה לבית הכנסת בטרנסילבניה לאור העששית, עד אמא שלי שכותבת את "גיא אוני" בתל אביב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.