לפיד, טעית! – תוכן גולשים

'שוויון בנטל'- 'יש עתיד' ושותפותיה לקואליציה, מייחלים לשוויון בגיוס החרדים לצה"ל, לצורך כך הכריזו מלחמה גלויה על היהדות החרדית וקודשי ישראל, האם הצליחו??

טור דעה מאת יהודה רובינשטיין

לפיד, טעית!

רצית לראות את החרדים מגדול ועד קטן עם מדים ורובים, אך צר לי לאכזב אותך… זה לא יקרה. לפחות לא בשנים הקרובות!

למה?
שאלה טובה. אבל אל דאגה מיד תגיע תשובה מפורטת.

היות והמציאות כבר הוכיחה שהקליטה שלכם היא לא מהמשופרות וגם ההבנה שלכם לא מי יודע מה… אז איאלץ להסביר לכם כמו שמסבירים לילדים בחיידר. ב…משל.

הזאבים והכבשים היו ידידים טובים מאוד, הם התרועעו יחדיו כל הזמן, אכלו, שתו יחדיו, ונהנו ביחד. אך על דבר אחד הם לא ניאותו להתפשר – על השינה.
הכבשים הקפידו ללון במדורם. כמה שהזאבים ניסו לשכנעם ולהניעם ממנהג זה, הכבשים בשלהם, לא יושנים אצל הזאבים. היו מקרים ששה אחד או שניים שברו את הכלל הזה, אך בהחלט היה זה נדיר ויוצא דופן.

עד שיום אחד החליט ראש הזאבים לעשות מעשה, כינס את כל חבריו הזאבים והם החליטו פה אחד: אנחנו צריכים לעקור מנהג זה מהשורש ויהי מה!

עוד באותו יום, הודיעו הזאבים לכבשים שאם הם לא ינטשו את מנהגם, רע ומר גורלם!

הכבשים התמימים אשר לא ידעו על מה נפל עליהם גזירה זה, עמדו אובדי עצות וחסרי אונים אל מול שיני הזאבים החדות המאיימות להינעץ בבשרם הדק.
הם הסתגרו בביתם, ויותר לא העזו להתרועע עם הזאבים, כולם התאגדו יחדיו אל מול אויבם הגדול, המאיים להשמידם.
וראה זה פלא! גם אותם כבשים שנהגו לעתים ללון בביתם של הזאבים על אף האיסור שבדבר, התבצרו כעת בעמדתם והתביישו להוציא את ראשם החוצה.

עד לפני זמן מה, בחור חרדי שהיה נפלט מהמסגרת ובן ישיבה שהבין שאין תורתו אומנתו, לא היה פוסל את האופציה להתגייס לצה"ל על אף הקשיים הרוחניים שבכך.
ובדיוק לצורך כך, הקימו הרבנים שלנו מסגרות חרדיות בתוך הצבא ואף עודדו ודרבנו צעירים רבים להתגייס לאותם יחידות, וודאי שחייל חרדי שנקלע למאה שערים לא הותקף במוטות ברזל ובאבנים ובבית הכנסת השכונתי הסמוך לביתו צירפו אותו למניין.

פתאום הכל השתנה.

"ויקם מלך חדש אשר לא ידע את יוסף".
פוליטיקאי מתחיל, שזיהה פוטנציאל של מצביעים צמאי דם ותמרות עשן, והחל לרכוב על גלי השנאה שכבר ממילא היו באוויר. הכריז מלחמה גלויה על היהדות החרדית ועל קודשי ישראל, כשהוא קורא מעל כל במה אפשרית כי הוא יגייס את כל החרדים תוך שמטרתו ברורה: להשמיד, להרוג ולאבד את כל החרדים, וכלשונם: 'דרוס כל דוס'.

הציבור החרדי שראו כי כלתה עליהם הרעה, והבינו כי אותו רשע רציני לגמרי, קראו לציבור להתאגד ולהתייצב יחדיו מול האויב המר. מובן מאליו, כי כל אותם צעירים ובני הישיבות שנפלטו מהמסגרות, לא העזו יותר לחשוב על גיוס לצה"ל ואף הרבנים שעד כה עודדו רבים לעשות כך, שללו זאת מכל וכל. נושא הגיוס הפכה לליבה הרותחת ולמפה אדומה בעיני החרדים, ובצדק.

לפיד, טעית! ובגדול.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טור משובח!
  אני עוקב אחריך כבר הרבה זמן, ואני מאמין בך מאוד. אין לי ספק שעוד מעט נראה אותך על גבי מסכי הטלוויזיה.

  מ. ה. |
  הגב
 2. אני מציע ללפיד לקרוא את זה
  בטוח שיחכים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. רובינשטיין אל תעשה בושות לציבור החרדי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. כל מילה פנינה. כ"כ נכון ואמיתי. אם ללפיד שכל הוא לא היה עושה מזה רעש

  ממדור שילוב חרדים בצה''ל |
  הגב
 5. יהודה רובינשטיין הסלבבבבבבבבבבבבבבבבב יאיר לפיד משקשק עכשיו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב