לפיד מחבק: "לקרב את הרפורמים"(וידאו)

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד יוצא להגנתם של הקהילות הרפורמיות בישראל, "אם ימוססו את ההסכמות בכותל אנו נאבד את רוב יהדות העולם שתומכת בנו, צריך לתמוך בהם ולקרב אותם". {שוב מתרחק}

על רקע העימות המתקושר של ראש הממשלה עם החרדים, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד יוצא להגנתם של הקהילות הרפורמיות בישראל, "ישראל היא היום המדינה המערבית היחידה שבה אין חופש דת ליהודים". תקף לפיד במהלך נאום שנשא במליאת הכנסת. לפיד ציטט קטע ממדרש רבה שבו נכתב "כשם שפרצופיהם שונים, כך דעותיהם שונות", והרחיב במדרש שבו פנה הקב"ה למשה רבינו שימנה מנהיג שיצליח לחבר בין כולם.

מכאן פנה לפיד לחברי הכנסת החרדים והקשה בפניהם, "פעם אחר פעם עולים וחברי כנסת ומטיחים עלבונות נוראים ביהדות ארצות הברית, זוהי יהדות? בשביל מה זה טוב אם נרחיק אותם? זה מה שימנע את ההתבוללות או שיאיץ? במקום לקרב אותם מרחיקים אותם", הטיח לפיד וקרא לנתניהו לקרב את הרפורמים.

"רק בישראל יש יהודים שלא יכולים להתחתן על פי אמונתם, ללכת למקווה על פי אמונתם, לעלות למקומות הקדושים על פי אמונתם, אם ימוססו את ההסכמות בכותל אנו נאבד את רוב יהדות העולם שתומכת בנו".

לפיד המשיך והגן על הרפורמים, "אתם לא מסכימים עם הרפורמים והקונסרבטיבים – אל תסכימו. אבל מה הדרך הנכונה? להרחיק אותם? להעליב אותם? לגרום לילדים שלהם להתנכר למדינת ישראל"?, הוא תוהה. ןהביא דוגמאות מפניות של ראשי קהילות שפנו אליו וסיפרו לו על העזרה הרבה שלהם לישראל בכל הקשור לקשרי החוץ של ישראל והמאבק של ישראל בטרור -"אם תמשיכו לרדוף אותנו לא נוכל להמשיך לסייע לכם", סיפר לפיד.

לפיד שמפלגתו המריאה בסקרים ל20 מנדטים חתם את הנאום בשאלה לחרדים, "האם אנחנו אומרים לרוב העם היהודי שהוא לא רצוי בישראל?.

ישראל היא היום המדינה המערבית היחידה שבה אין חופש דת ליהודים. רק בישראל יש יהודים שלא יכולים להתחתן על פי אמונתם, ללכת למקווה על פי אמונתם, לעלות למקומות הקדושים על פי אמונתם.אתם לא מסכימים עם הרפורמים והקונסרבטיבים – אל תסכימו.אבל מה הדרך הנכונה? להרחיק אותם? להעליב אותם? לגרום לילדים שלהם להתנכר למדינת ישראל?האם אנחנו אומרים לרוב העם היהודי שהוא לא רצוי בישראל?

‎Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on‎ יום שני 28 מרץ 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.