לפיד יציל את נתניהו? "נפגשתי עם שטייניץ" (וידאו)

לאחר המבוכה עם דרעי, נתניהו עשוי לקבל תמיכה לא צפויה דווקא מיאיר לפיד שתומך במתווה הגז אך בתנאי שיהיה פיקוח על המחירים – צפו בראיון

לאחר שראש הממשלה נתניהו התקשה להעביר את מתווה הגז,  יו"ר יש עתיד יאיר לפיד עשוי לחלץ  את ראש הממשלה נתניהו להשגת רוב למתווה הגז בכנסת.

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" הוא חשף כי נועד באחרונה עם שר האנרגיה יובל שטייניץ, ששמע את הסתייגויותיו מהמתווה הקיים – בעיקר בנוגע לפיקוח על המחירים.

"מצד שני", מבהיר לפיד, "אני חושב שאי אפשר לעכב את זה יותר. צריך לפתח את מאגר לוויתן, וזה יוזיל בסוף את מחירי החשמל. אבל צריך שזה יהיה חשוף, אי אפשר שזה יהיה במחשכים. מדינת ישראל צריכה לדעת במה מדובר".

 

לפיד הוסיף: "אם לא יהיה מנגנון פיקוח על המחירים שיאפשר לנו לדעת שבסופו של דבר זה מתרגם את עצמו להורדת מחירים לאזרחי ישראל, אז לא רק שלא נתמוך, אלא נתנגד בכל כוחנו למתווה", הוא אמר.

 

"ביום שני הייתה אמורה להיות הצבעה בכנסת ולקואליציה לא היה רוב, אז הם נאלצו למשוך את ההצעה ולחשוף את המתווה, מאז לא היו לנו איתם מגעים. אם לא יהיה מנגנון פיקוח, אז בשביל מה עושים את המתווה הזה?".

 

לדברי לפיד, גם בתקופת כהונתו כשר האוצר הוא טיפל בנושא הגז וניסה להגיע לפתרון בסוגייה. "הלכתי בשלב מסוים לראש הממשלה ואמרתי 'לפחות תמנה פרויקטור כדי שיתחילו לחבר מפעלים לגז'", הוא אמר. "הייצור יוזל באופן משמעותי ובהתאם המחיר לצרכנים יוזל באופן משמעותי".

 

לפיד מודה כי הוא בתיאום עם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן. "דיברנו די הרבה ביומיים האלו מפני שהיינו צריכים לטרפד מהלך לא ראוי שהממשלה ניסתה לעשות", הוא אמר. עם זאת, הוא הבהיר כי אין בכוונתם לחבור מאחורי הקלעים ליו"ר כולנו, השר משה כחלון, וליצור רשימה משותפת בבחירות הבאות.

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.