לפיד ל'אקטואליק': "נאבק בחוק המרכולים בכל האמצעים"

במהלך ישיבת הסיעה שאלנו את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על התכניות שלו בהקשר לחוק שצפוי לעלות מחר להצבעה. צפו

חוק המרכולים שאושר אמש בועדת שרים לענייני חקיקה וע"י הממשלה לא יעלה כמתוכנן למליאת הכנסת להצבעה, אך הוא צפוי לעלות מחר להצבעה.

במהלך ישיבת הסיעה שאלנו את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על התכניות שלו בהקשר לחוק: "נלחם בחוק המרכולים של דרעי בכל הדרכים האפשריות, גם בבית משפט בכל הכלים הפרלמנטרים העומדים לרשותנו", הבהיר לפיד, והדגיש כי "זוהי כפיה דתית והיא לא תצא מהכנסת".

החוק קובע כי צריך 45 יום בין אישור החוק ע"י הממשלה לבין העברתו במליאה, אלא א"כ יש אישור מועדת הכנסת. אלא שח"כ קיש יו"ר הועדה עושה את דרכו מארה"ב לישראל ולא מינה לעצמו מחליף, דבר שגרם לאי כינוס הועדה והורדת החוק מסדר היום

מוקדם יותר דיווחנו, כי בתגובה להודעת יו"ר סיעת "ישראל ביתנו", ח"כ רוברט אילטוב, כי הסיעה תתנגד ל"חוק המרכולים", אמר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) כי "יש לנו התחייבות של ראש הממשלה, של יור" הקואליצה ח"כ דוד ביטן, ושל הקואליציה כולה להעביר את חוק המרכולים.

לדברי מקלב, " ההצעה תעבור בשבוע הבא לקריאה ראשונה ותעבור עם 'ישראל ביתנו' או בלעדיה. לצערי היא מנסה להתחרות מול יאיר לפיד על קולות העולים החדשים".

מקלב הוסיף כי שוחח עם ח"כים מהרשימה המשותפת וכי אלה הודיעו לו כי יתמכו ב"חוק המרכולים" על מנת לסלול את דרכו של ח"כ ליצמן חזרה לממשלה "כי מעולם לא היה שר בריאות כל כך טוב למגזר הערבי"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.