לפיד: לא יכול להיות שנתניהו לא יוצא להגנת הנשיא

על רקע המתקפה נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין מצד ארגונים שונים מימין ומשמאל, תוקף יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בחריפות את נתניהו ומתלונן על כך שלא יכול להיות שהוא אינו יוצא להגנת הנשיא.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, השתתף היום בכנס של התנועה לאיכות השלטון. בנאומו התייחס לפיד לשיח האלים המתקיים בימים האחרונים סביב נשיא המדינה ראובן ריבלין ואמר: "בתנאים האלה זה לא מפתיע שגם השיח בינינו, הדיאלוג הפנימי שלנו, חונק את הגרון.

לדבריו, "האלימות חוגגת, הרשתות החברתיות הפכו לביצה של שנאה וזעם, הקיצוניות מימין ומשמאל מתחזקת. מצד אחד שוברים שתיקה מכפישים את חיילי צה"ל, מצד שני תמונות של הנשיא ריבלין במדי אס.אס רצות להם ברשת. המסע נגד הנשיא חייב להיפסק, ועכשיו לפני שיקרה פה אסון. לא יכול להיות שעדר של טוקבקיסטים יכתיב את האווירה במדינה".

יו"ר יש עתיד תקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על כך שעד כה לא גינה את ההסתה נגד נשיא המדינה. לדברי לפיד, "לא יכול להיות שראש הממשלה שותק ולא אומר מילה להגנת נשיא המדינה מול התקפה אלימה המתירה את דמו".

בנאומו הציג לפיד לנוכחים את התוכנית שלו להחזיר את ישראל למסלול ממנו היא סתתה בשנים האחרונות. לפיד פרס את התוכניות שלו בתחום המדיני, הכלכלי, החברתי, יחסי החוץ, החינוך ובכל תחומי החיים שיעצרו את ההתפרקות שעוברת מדינת ישראל בשנים האחרונות ויציבו מחדש את המטרות והדרך להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר ולהחזירה למסלול שבו המדינה פועלת למען האזרחים:

"להפחיד אנשים זו לא מדיניות. אם אתם בוחרים את ההנהגה מתוך פחד, אתם תחיו בעולם של פחד. אנחנו צריכים להגדיר לעצנו איזו מדינה אנחנו רוצים שתהיו פה ואז ללכת ולעשות את זה. זו תפקידה של מנהיגות. ברור לגמרי שלמרות כל האויבים מסביב, בהנהגה נכונה, עם חזון נכון, ועם ערכים ועם ראיה אמיתית של העתיד, תנאי פתיחה כאלה יכולים לתרגם את עצמם למדינה שבה יכולים להיות לנו חיים מופלאים. עם רמת חיים גבוהה במיוחד, עם גאווה לאומית, עם בטחון אישי ועם יחסים בינלאומיים מצוינים."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.