לפיד לצד דרעי? "לא פוסל ישיבה עם החרדים"

יו"ר 'יש עתיד' לפיד שב ומצהיר כי הוא אינו פוסל אף מפלגה, ומבטיח לעשות הכל כדי שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא. נתניהו: "לפיד כושל, מתוסכל ומבוהל".

יאיר לפיד, מאותת לחרדים ואף אולי מחפש איתם שיתוף פעולה נגד נתניהו. "אחרי שהועבר חוק השוויון בנטל ולימודי ליבה בישיבות, אין לי בעיה לשבת בממשלה אחת עם החרדים", אמר הבוקר (שבת) לפיד באירוע שבתרבות בחולון.

 
על נתניהו אמר לפיד כי הוא "לא היה אמיץ במלחמה וגם לא בתחום המדיני. לא היה מאמץ מדיני, אחרי 'צוק איתן', להיות חלק מהתהליך מול עזה. את נתניהו מעניין רק הישרדות, הישרדות, הישרדות. אבל כדאי גם לראות לאן מובילים את מדינת ישראל וצריך להחזיר את הגאווה לאזרחיה".

 
מהליכוד נמסר בתגובה: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הנהיג את מבצע צוק איתן בנחישות, בתקיפות ובעוצמה, אך גם באחריות ובשיקול דעת. השיקולים המרכזיים אשר עמדו לנגד עיניו הם השלמת היעדים והמשימות שהוטלו על צה"ל, לרבות חיסול מנהרות הטרור ופגיעה קשה בתשתיות חמאס, תוך שמירה מירבית הן על חיי אזרחי ישראל והן על חייהם של חיילי צה"ל בזירת הלחימה. אזרחי ישראל יודעים כי אלה הן העובדות לאמיתן וכי האתגרים הביטחוניים העצומים הניצבים בפני ישראל מחייבים מנהיגות מנוסה, אחראית ונחושה".

 
באותו אירוע השתתף גם סגן שר הביטחון לשעבר וחבר מפלגתו של נתניהו, דני דנון, שקרא לראשי המפלגות הגדולות-ליברמן, בנט, לבני וכחלון-להודיע אם בכוונתם לחבור בממשלה לליכוד או "לשמאל". "לא יתכן שלא יאמרו כבר עכשיו לאן פניהם מועדות", אמר דנון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.