צפו: לפיד מאיים: "או שוויון בנטל או שאפרק את הממשלה"

סוגיית  הגיוס מעוררת משבר קואליציוני חריף והסיכויים שיש עתיד תפרוש על רקע המשבר הולכים וגדלים.  לאחר לילה לבן שבו אירע פיצוץ בין נציגי הליכוד לבין נציגי יש עתיד יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד  מסיר את הכפפות ושלח איום לעברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני רוצה להיות מאוד ברור בנושא השוויון בנטל: או שיהיה שוויון בנטל או שהממשלה תתפרק".

 שר האוצר לפיד אמר עוד כי : "מהרגע הראשון יש עתיד לקחה על עצמה להיות החלק היציב. לקחתי על עצמי את כל החלקים הקשים בקואליציה, אבל אם מישהו חושב שהלכתי לפוליטיקה רק כדי לפתור את הקטסטרופה הכלכלית שהשאירה פה הממשלה הקודמת, אז הוא לא מבין מה אנחנו עושים פה. אני לא מציע לאף אחד להתבלבל מכך שאני מתנהל באופן אחראי כשר אוצר. מי שחושב שיש עתיד תתקפל בנושא של השוויון בנטל, פשוט לא מבין אותנו וגם לא מכיר אותנו".

 "כל ניסיון לטרפד את ועדת פרי כדי לפזול לכיוון של המפלגות החרדיות יוביל לפירוק הקואליציה: לא נשב בממשלה שלא תעביר את השוויון בנטל. יש פה הזדמנות היסטורית לתקן את הפצע הזה, שמדמם באמצע לבה של החברה הישראלית, ומי שפוגע בהזדמנות הזאת כדי לעשות רווחים פוליטיים קלים חוטא לעם ישראל, פוגע בציונות, פוגע בצה"ל ופוגע בכל צעיר ישראלי שהלך אי פעם לבקו"ם. אני קורא למפלגות בקואליציה – ובעיקר לליכוד ביתנו – להתעשת, ולחזור ולהתנהג כמו שמפלגת שלטון אמורה להתנהג ולהפסיק את המשחק הזה. הוא לא מביא כבוד לאף אחד מאיתנו. הוא מסכן את עצם הקיום של הממשלה ובעיקר הוא מונע את תיקונו של עוול היסטורי".

בנט מרגיע – יחמוביץ תוקפת 

 נפתלי בנט מנסה להרגיע את הרוחות ואמר "אני קורא לכולם לא לשבור את הכלים", אמר בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי. "אולי ייקח עוד יום ועוד יום עד שנגיע לפתרון".

 לדברי בנט, "כולנו מסכימים שלא רוצים לראות גדודי משטרה צבאית פושטים על בני ברק ולכןן צריך תהליך מושכל של מערכת תמריצים כדי לחבר את החרדים לחברה הישראלית, אנו נמשיך את המאמצים ומשוכנע שנצליח לגשר ולמצוא את הדרך הנכונה".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' (העבודה) תקפה את לפיד ואמרה: "כפי שהדברים מתנהלים עכשיו, גיוס החרדים לא רק שלא יגבר אלא ייפסק לחלוטין. מרוב להט להכות ולייצר סכסוך, נוצרים נזקים אדירים. זה נראה בדיוק כמו חוק טל אבל בתנאים יותר גרועים. התוצאה תהיה גיוס של פחות חרדים בגלל כמה שיותר כותרות. אנו מסתייגים מהצורה הפופוליסטית והזולה שבה כל גורמי הממשלה מתייחסים לסוגיה הזו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הוא קורא למפלגות הקואלציה ואני קורא לו
  יאיר יקירי ( למרות שאתה לא בדיוק יקירי אלא שונאי..) אני חייב לומר לך שאתה ילד קטן מידי בשביל להיות בפוליטקה הישראלית. דע לך שעד עכשיו רק שטויות עשית ולא יצא מזה כלום… (ראה ארנונה על קברים וכ"ו כנ"ל גם ועדת פרי) אתם יצאתם מאוד קטנים.
  עזבו אתכם אתם לא מתאימים לציבור הישראלי לא רק שלא אוהבים אתכם אלא גם שונאים אתכם.
  למה?? למה??
  למה לכם להיות שנואים על קהל של כמה מליוני בני אדם תחזרו כולכם לפח שבו הייתם ותשארו סמרטוטים( שאול מופז) בכל אופן מה שאתה רוצה לעשות בשביל נקמת אבא שלך לא תצליח החרדים לא יתגייסו. ובחיים לא תצליח להפיל אותנו..
  היטלר ניסה ולא הצליח.
  הצאר ניקולאי ניסה ולא הצליח.
  אנשי האנקויציה ניסו ולא הצליחו.
  ואפילו פרעה ניסה ולא הצליח.
  אז למה לך לנסות וליפול בסוף לבור שלא יהיה לך סולם לצאת ממנו.
  שיהיה יום נפלא לכולם אני כותב דברים אלו עם צביתה בלב….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב