לפיד מאיים: אעתור לבג"ץ נגד מינוי ליצמן

באירוע "שבתרבות" בכפר סבא הבהיר לפיד כי יעתור לבג"ץ אם ליצמן לא ימונה לשר בריאות במשרה מלאה.

לפיד נגד ליצמן: "ליצמן לא רוצה להיות שר, כי הוא לא מוכן להישבע אמונים למדינת ישראל" – כך אמר היום (שבת) שר האוצר לשעבר, ח"כ יאיר לפיד.

באירוע "שבתרבות" בכפר סבא הבהיר לפיד כי יעתור לבג"ץ אם ליצמן לא ימונה לשר בריאות במשרה מלאה.

"במוצאי שבת אוציא מכתב לראש הממשלה שאם הוא לא ימנה שר בריאות במשרה מלאה נפנה לבג"ץ", הוסיף לפיד – שהזכיר כי סגן שר לא יושב בישיבות ממשלה ובישיבות סל התרופות, ולכן אינו יכול לטפל בצרכי המערכת. "לקחת כסף אין בעיה, לשלוח את הילדים שלנו לצבא זה בסדר אבל לשיר את ההמנון או לשים סיכה עם צבעי הלאום הם מסרבים כי הם לא מוכנים להכיר בנו. זו שערורייה", טען.

לפיד-480x358

על כחלון אמר לפיד "חשוב לנו שהוא מאוד יצליח". לפיד טען כי הוריש לכחלון "משק במצב לאין ערוך ממה שקיבלתי" אך הזהיר מההשלכות התקציביות של ההסכמים עם החרדים: "הוא יכול לעשות דברים גדולים אבל בשביל זה הוא צריך את הכסף. רק ההסכם של יהדות התורה הוא 4.5 מיליארד שקלים. יש לי את האפשרות והחובה להיאבק איך יחלקו את הכסף של משלם המיסים הישראלי".

לפיד שב ומחה על הכוונה להעלות שוב את מספר השרים,  "ראש הממשלה הצביע ארבע פעמים בעד הורדת מספר השרים. מה קרה בשנה הזו? לא יכול להיות שנגיד שככה זה פוליטיקה. בגלל זה לאזרחים נמאס מפוליטיקאים. בארצות הברית יש 15 שרים, בגרמניה ובצרפת 16 שרים. פה חייבים עשרות שרים וסגני שרים? כחלון חייב להגיד שאסור לדבר הזה לקרות".

מלשכת ליצמן הגיבו: "מינויו לסגן שר, במעמד שר עם סמכויות מלאות – אושר בבג"צ".

מקורבי ליצמן: "ליצמן נשבע אמונים כחוק, כח"כ וסג"ש, בדיוק כמו כל שר אחר. תפקודו והישגיו כסג"ש, היו גדולים יותר משר אוצר בתואר, למשל".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.