לפיד מחריף את המחאה: יש עתיד תקים אוהל מחאה ענק מול לשכת שר הביטחון

לפיד עולה להתקפה: סיעת יש עתיד מתכוונת להקים אוהל מחאה ענק מול לשכתו של שר הביטחון יעלון החל מיום שלישי הקרוב, תחת הסיסמא "אחים לנשק".לפיד תוקף את ראש הממשלה ושריו : "נתניהו, בוגי, בנט, שקד, גלנט וכחלון – אתם באמת תצביעו נגד חיילי צה״ל?אתם תבטלו את השוויון בנטל משיקולים פוליטיים ציניים"?, כתב לפיד {חוק הגיוס}

סיעת יש עתיד מתכוונת להקים אוהל מחאה ענק מול לשכתו של שר הביטחון יעלון החל מיום שלישי הקרוב, תחת הסיסמא "אחים לנשק".

בישיבת סיעת יש עתיד לפיד הוביל שוב את אש ההסתה כנגד בחורי הישיבות שהפך לבייבי של לפיד.

לאחר הישיבה הוא העלה פוסט חריף במטרה להעיר שוב את דעת הקהל כנגד הציבור החרדי ובני הישיבות, "נתניהו, בוגי, בנט, שקד, גלנט וכחלון – אתם באמת תצביעו נגד חיילי צה״ל?אתם תבטלו את השוויון בנטל משיקולים פוליטיים ציניים"?, כתב לפיד בכותרת הפוסט.

לפיד הוסיף בפוסט ועבר לשלב בין גל הטרור לנושא הגיוס, כוחות הביטחון בכל רחבי מדינת ישראל מתוחים עד הקצה בשביל להגן על כל אזרח ישראלי מטרור הסכינים ודווקא ברגע הזה – או בחסות הרגע הזה – הממשלה מנסה להעביר חוק נגד חיילי צה"ל. אנחנו נותנים מהאופוזיציה גיבוי לממשלה כי אנחנו אומרים שבתקופה כזאת צריך לתת גיבוי ולא לתקוף, אבל הממשלה, אותה ממשלה, מנצלת לרעה את הרגע הזה בשביל לנסות להעביר חוק נגד חיילי צה"ל. המודל של השוויון בנטל הוא לא רק מודל גיוס, הוא מודל של חיים משותפים, של העיקרון היסודי הפשוט שאומר שלכולם יש את אותן זכויות ולכולם יש את אותן חובות.

לפיד מונה את הישגו בחוק הגיוס ומציג נתונים, "חבריי החרדים זה לא נגדכם, והיום אתם כבר יודעים שזה לא נגדכם". אני מבין את הזעם והמצוקה שהייתה שהחוק עבר, אבל עכשיו שקיימת עלייה של 40% בגיוס החרדים ועלייה של 300% ביציאה לעבודה בקרב החרדים, גם אתם מבינים שאיש לא ניסה לעשות דבר נגדכם, אלא היה פה ניסיון שהצליח, ליצור מודל של חיים משותפים, של חובות משותפות, של זכויות משותפות, של איחוד העם במקום פיצול ושסע.

על הסנקציות הפלילות אמר לפיד: "אין דבר כזה סנקציות פליליות. זו המצאה לצרכי יחסי ציבור. יש חוק שירות ביטחון חובה שחל על כל אדם במדינת ישראל. הבן שלי עכשיו בשטחים בהגנה מפני טרור הסכינים כי חל עליו שירות ביטחון חובה. החוק הזה צריך לחול על כל אזרח ואזרח במדינת ישראל. כשההמשך הטבעי הוא גם יציאה לעבודה שהיא חיונית גם לכלכלה הישראלית וגם כדי לעזור לאנשים לצאת מהעוני".

לפיד תקף את ראש המשלה ושר הבטחון ראש הממשלה, "שר הביטחון ושר החינוך הם אנשים שהצביעו ארבע פעמים בעד השוויון בנטל. פעם בממשלה ושלוש פעמים בכנסת. הם הרימו את ידם למען עיקרון, הסתכלו אל האומה ואמרו 'אנחנו מאמינים בחוק באמונה שלמה בכל ליבנו ומבקשים מאזרחי ישראל להאמין לנו'. מה הם אומרים לנו עכשיו? מתי הם שיקרו? אז או הפעם?

ח"כ יואב גלנט הוביל אנשים לקרב, חיילים סיכנו את חייהם כי הם האמינו במפקדם יואב גלנט. יואב גלנט יצביע עכשיו נגד חיילי צה"ל? לפיד מנה ופירט שורה של אנשי ביטחון שהקדישו את חייהם למען ביטחון ישראל וקרא להם לחדול מלסייע לממשלת נתניהו לתקן את חוק הגיוס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.