לפיד מסית: "ההסכם עם ג' – מכירת חיסול על חשבון משלם המיסים"

ההסתה החלה: יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, תקף את ההסכם הקואליציוני המתגבש בין הליכוד לבין יהדות התורה ואמר כי זוהי "מכירת חיסול של כל מה שחשוב לחברה הישראלית".

יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד התייחס להסכם הקואליציוני המתגבש עם יהדות התורה ואמר כי מדובר ב"מכירת חיסול של כל מה שחשוב לחברה הישראלית על חשבון משלם המיסים, כניעה מוחלטת של ראש הממשלה לדרישות של מפלגה לא ציונית על חשבון הציבור העובד והמשרת".

לפיד הוסיף: "יש עתיד' תמשיך להלחם נגד הסחטנות הפוליטית, כדי שאזרחי ישראל, שיוצאים כל יום לעבודה ומשלמים מיסים, יזכו ליחס הוגן בחלוקת משאבי המדינה על ידי ממשלת ישראל", דברי לפיד.

מוקדם יותר הודיעו סיעות הליכוד ויהדות התורה כי סיכמו ביניהן את הטיוטה של ההסכמים הקואליציוניים. סיעת הליכוד תציג בפני ראש הממשלה את הסיכומים וסיעת יהדות התורה תפנה למועצת גדולי התורה לפני החתימה הסופית.

החתימה על ההסכם הקואליציוני צפויה מחר לאחר שתינתן הסכמת גדולי התורה. בין הישגיה של יהדות התורה – ביטול הקיצוץ בתקציבי הישיבות שבוצע בממשלה הקודמת, שמירה על הסטטוס קוו והקפאת רפורמת הגיור.

כמו כן דרשה יהדות התורה החזרת רפורמת סבסוד השיניים שיזם בשעתו ח"כ יעקב ליצמן בהיותו סגן שר הבריאות ובוטלה בממשלה הקודמת, והגדלת קצבאות הילדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.