לפיד תוקף בנאומו בכנסת: "בגללכם המשיח לא בא" – צפו בנאומו הסוער

במליאת הכנסת עלה לפיד וכל נאומו היה מוקדש להתקפת החרדים בטענה שהחרדים והעיתונים שלהם עוסקים בהסתה תמידית נגד החילונים, לפיד רצה להראות שהוא מבין בעשרת הדברות ואמר: "האם לצפות ממכם החרדים לקיים את הדיבר הרביעי זו התנכלות? כתוב ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך", לא ששת ימים תקבל קצבאות ולא ששת ימים החילוני יעבוד". והוסיף בהפגנת ידיעות על משיח באירוניה והתנגח והתלוצץ מהחרדים בתוספת הפגנת בקיאות עילגת בעשרת הדברות: "לא ששת ימים תשב בישיבה ומישהו אחר ישלם את החשבונות, לא ששת ימים תקבל קצבאות, לא ששת ימים יעבוד החילוני מהבוקר עד הערב "אנחנו לא חמורו של משיח, היינו כאלה יותר מדי שנים. זה לא יביא את המשיח, זה ירחיק אותו. מי שמבדיל בין יהודים ויהודים זה מרחיק את המשיח. מי שמאשים את האחר בהסתה מרבה שנאה בישראל, זאת לפני מאמר המערכת ביתד נאמן שבו השוו אותי להיטלר". מי שמרבה שנאה מרחיק את המשיח".

אחר כך פנה לפיד בהתקפה ישירה לחכים החרדים: "הבעיה היא לא זה שאתם חרדים, אלא שאתם מוציאים שם רע לחרדים". "אל תנסו לדבר אתנו על השכבות החלשות", והקשה, "אנחנו הבעיה של השכבות החלשות?! הוספנו 500 מיליון שקל לניצולי השואה. 30 שנה ישבתם בממשלה, אם כאלה צדיקים אתם, איך קרה שמצב החלשים הורע והוחלש? האם יש זרם שתרם יותר לעוני מכם? כל מה שעשינו היה ללכת בדרך הזו שבה התורה היא לא קרדום לחפור בו. התורה לא מפרידה את היהודים – היא מאחדת את היהודים". ואמר כי "מי שמחלק את העם לטובים ורעים מרחיק את המשיח. מי שמרבה שנאה בישראל מרחיק את ביאת המשיח".

שר האוצר הצדיק את מעשי הגזירות והקיצוצים שמפלגתו יש עתיד מעוללת: "כל מה שעשינו היה ללכת בדרך הזו שבה התורה היא לא פטור מעבודה, התורה לא מפרידה בין יהודים אלא מאחדת אותם. בגלל זה אנחנו נשקיע חצי מיליארד שקל בתוכנית חומש שתעודד אותם לצאת לעבוד. בגלל זה ויתרנו על ותק הנישואים כדי לעודד את הדיור. בגלל זה אנחנו מאמינים שהקיצוץ בתקציב הישיבות לא יגרום נזק לעולם התורה. זה אומר שהם יילכו לעבוד בבוקר והם ילמדו תורה בלילה".

צפו בנאומו של לפיד באדיבות ערוץ הכנסת:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.