לפיד מפתיע: החרדים עברו את מכסת הגיוס

לאחר אין ספור תוכניות הערב שר האוצר, יאיר לפיד, מטיל פצצה כאשר הכריז כי מספר היוצאים לעבודה בקרב המגזר החרדי עלה ב-300%, בנוסף חשף לפיד כי תלמידי הישיבות עברו את מכסת הגיוס לצה"ל.

לאחר אין ספור תוכניות הערב שר האוצר, יאיר לפיד,  מטיל פצצה כאשר הכריז כי מספר היוצאים לעבודה בקרב המגזר החרדי עלה ב-300%,  בנוסף, חשף  לפיד כי תלמידי הישיבות עברו את מכסת הגיוס לצה"ל זאת בנגיוד לציפיות.

עוד הודיע לפיד כי החל מהשנה הקרובה יפסק תשלום אגרת הטלוויזיה והרדיו.

לפיד אמר את הדברים בכנס של "יש עתיד" בבאר שבע.

יש לציין, כי מכסות הגיוס כוללת חיילים מהנח"ל החרדי שבאים מהזרמים הלא חרדים, לפיכך השנה עמדו החרדים במכסה שתעלה ותתפח בשנה הבאה.

עסקנים חרדים שעמם שוחחנו הערב הגיבו בהתפעלות למשמע הדברים ואמרו:  "כי הם לא מאמינים שיאיר לפיד אמר את הדברים, לאחר כל כך הרבה דיבורים, הפגנות וזנבות, לפיד נראה רכורכי מתמיד ונראה שהוא מכשיר את הקרקע לקראת כניסת חרדים לממשלה בעתיד".

מנגד גורם בפלג הירושלמי שעמו שוחחנו מביע אופטימיות לצד חששות מהעתיד שזומם יו"ר מפלגת יש עתיד, "לפיד, מצד אחד מראה סימני התקפלות בעקבות המחאות שלנו, ומאידך, הוא מנסה לקבע בדעת הקהל את ההצלחה שלו כביכול, החשש שלנו כי בעתיד לא נעמוד במכסות שילכו ויצמחו בשנים הבאות, כאן תהיה נקודת המבחן של החרדים מול צה"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.