"תביאו לי את פרטי החייל החרדי שאולץ התגלח"

יו"ר 'יש עתיד' בראיון ל'קול ברמה': "לא יתכן שבמדינת היהודים יכפו על חייל חרדי לגלח את זקנו". על המחוז החרדי במשרד החינוך: "נועד עבור אנשים שרוצים להתפרנס". על ליצמן: "לא דיברתי איתו מעולם. אפילו בערב יו"כ הוא סרב לשוחח איתי". וגם: האם הוא יענה להזמנתו של ח"כ יגאל גואטה? לראיון המלא

כשהוא מבושם מהסקרים המחמיאים, העניק הבוקר יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, ראיון לתכנית 'ישר ולענין' עם דודי שוומנפלד ויקי אדמקר ב'קול ברמה' במהלכו הוא התייחס לנושאים שעל סדר היום – בעיקר בסוגיות דת ומדינה.

"אני אלחם אם אי פעם תיהיה הוראה בצהל על גילוח זקנים, לא תהיה תקנה כזו במדינה של העם היהודי, אין דבר כזה שיכפו על חייל חרדי לגלח את זקנו", אמר לפיד בהתייחס לסערת הזקנים והוסיף: תביאו לי את המקרה של החייל החרדי שאולץ להתגלח ואני אלך לצבא לעזור לו. התקנה הזו לא נועדה נגד חרדים אלא נגד חילונים שניצלו את העובדה שיש חרדים בצבא כדי לפטור את עצמם מחובת הגילוח".

על מתווה הכותל אמר לפיד: "צריך להגיע למתווה ולעבוד עליו עם החרדים ביחד. כמו שעבדו הרי בסופו של דבר עבדו עליו עם החרדים. מי שבנה את המתווה הוא אביחי מנדלבליט שהוא איש דתי, שחשב שאנחנו צריכים להגיע לפשרה כי בסוף החיים הם כאלה שבסוף צריך למצוא פשרות שאף אחד לא יהיה מאה אחוז מאושר".

בהמשך הראיון נשאל לפיד על המחוז החרדי והשיב: "לא הקמנו מחוז במשרד החינוך שבו יכפו על חרדים להפסיק להיות חרדים חלילה. הכי טוב כמובן זה בהסכמה אבל מדינות צריכות לפעמים לעשות החלטות".

לפיד התייחס ליחסיו עם ליצמן ואמר: "מעולם לא החלפתי מילה עם ליצמן מה שמוכיח את האבסורד שאז דיברו שאני וליצמן תכננו פוטש על נתניהו. רק היום אנשים מבינים איזה דבר מגוחך זה. אני לא חושב שזה נכון שאישי ציבור יירדו לפסים אישיים".

"בערב יום כיפור חייגתי אליו כדי להתפייס איתו אבל הוא לא הסכים לדבר איתי", גילה לפיד.

לסיום נשאל לפיד על ההזמנה שקיבל מח"כ יגאל גואטה לסעודת שבת בביתו, והשיב: "תהיה קצת בעיה להגיע ולחזור. יגאל (גואטה) עצמו הזמין אותי לסעודת שבת ולא נכנסנו לפרטים איך מגיעים ואיך חוזרים. אני לא עושה את עצמי. אני לא שומר מצוות. אני מכבד ואוהב את היהדות אבל אין לי הגדרה עצמית בלי היהדות שלי. להבדיל מאבא שלי אני אדם מאמין. אנשים מזהים זיוף נורא בקלות. גואטה הזמין אותי לסעודה ואני לא רוצה להביך אותו על ענייני חוטא ומחטיא. הוא איש נחמד ובטוח שיש לו משפחה שאשמח לפגוש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.