לפיד מצהיר: "אתמודד מול נתניהו על ראשות הממשלה"

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד העניק ראיון ל'רדיו ללא הפסקה' והצהיר על כוונתו להתמודד על ראשות הממשלה: "בהחלט נראה לי הגיוני לשמוע 'ראש הממשלה יאיר לפיד', הנחת העבודה שלנו שזה יהיה נתניהו ואני". האזינו לראיון

רק חמשה חודשים עברו מאז הבחירות, אך יש מי שכבר מצהיר כי יתמודד על ראשות הממשלה בבחירות הבאות, מדובר כמובן ביו"ר 'יש עתיד' חה"כ יאיר לפיד שהחל לאחרונה להצהיר על כך בכל מקום אפשרי, אתמול אף התראיין לפיד ל'רדיו ללא הפסקה' ואמר כי זה "בהחלט נראה לי הגיוני לשמוע 'ראש הממשלה יאיר לפיד', הנחת העבודה שלנו שזה יהיה נתניהו ואני".

לפיד אמר בראיון כי: "נתניהו רה"מ כבר כל כך הרבה זמן אז אנשים מתקשים לדמיין אנשים אחרים, אבל דמוקרטיה חיה וקיימת צריכה להכיר בזה. אלו יהיו הבחירות בין העבר לבין העתיד או הייאוש לבין התקווה.

כמו כן לפיד הדגיש כי: "אנשים מבינים שהשמאל לא ייקח פה בחירות אז הבחירות יהיו בין המרכז לימין. אם אני מסתכל על עצמי זה יהיה לפיד נגד נתניהו".

חה"כ לפיד אף התייחס למתווה הגז המתוקן שפורסם היום והצהיר כי מפלגתו לא תתמוך בו: "קמנו בבוקר וראיתי שאין מנגנון פיקוח ובגלל זה הצבעתי נגד המתווה. גם אם הייתי בקואליציה היייתי מצביע כך. המטרה היא להוריד מחירים, זה הכל", לאחר מכן אמר לפיד כי: "אני לא לצדה של שלי יחימוביץ' בנושא הזה, אני נמצא במקום אחר". כזכור, אתמול פורסם כי התיק נגד הרמטכ" ל לשעבר גבי אשכנזי ייסגר, הדבר גרם לשמועות על הצטרפותו האפשרית של אשכנזי ל'יש עתיד', לפיד התייחס לנושא ואמר: "אני מבין את הצורך לעשות ספקולציות. אני מאוד מקווה שהפרסום אתמול הוא נכון, חשוב מאוד שאנשים כמוהו יגיעו לפוליטיקה, ואשמח שהוא יצטרף ל"יש עתיד". אם המערכת המשפטית תנקה אותו אני אשמח".

בנושא התקציב התבטא לפיד ואמר כי מדובר בתקציב שמחלק טובות הנאה, וכי תקציב כזה יוביל לבחירות, "זה מוקדם מדי שהממשלה תיפול, הם יוצרים את הבור התקציבי של 2017, כי הם כנראה מניחים שזאת לא  תהיה הממשלה שתצטרך לפתור את הבעיה".

לפיד השווה את התקציב לתקציב 2012 ואמר: "גם שהייתי פרשן פוליטי לא הייתי ממש מוצלח, אבל מתוך היכרות שלי עם התקציב ומרכיביו , זה בדיוק כמו תקציב 2012, זה תקציב שמחלקים בו לאזרחים טובות הנאה כי אנחנו בדרך לשנת בחירות".

בנושא המדיני אמר לפיד כי חייבים לצאת למהלך של היפרדות מהפלסטינים, לפיד טען כי המדינה לא יכולה להסתכל על המציאות כאילו שום דבר לא קורה וכי אין דרך להמשיך ולתחזק את הרעיון הציוני אם לא תלך למהלך של היפרדות, לפיד הפתיע בסוף דבריו ואמר כי: "חשוב שתתקיים פה מדינה יהודית ואני רוצה להילחם למען זה".

כמו כן התראיין לפיד אמש ל-ynet והצהיר כי הוא רואה עצמו מועמד אפשרי לראשות הממשלה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לפיד שכח שגם אני יתמודד העם איתי, אני גם מרכז וגם לא ימין ולא שמאל…
  אולי לא עבדתי בעברי בהוליווד אבל העם איתי…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כמה לפיד מזכיר את חיים עמסלם שניהם שונאים חרדים שניהם גאוותנים שניהם קנאים ולסיום שניהם רעים!

  מר ציפן |
  הגב