בעקבות הקיצוצים: מאות אברכים בסורצקין ללא כולל

דרמה ברשת הכוללים עטרת שלמה: על רקע הקיצוצים הכואבים בתקציבי הישיבות והכוללים, שמוביל שר האוצר יאיר לפיד כנגד עולם התורה, ראש רשת הכוללים הרב שלום בער סורצקין מתכוון לקצץ במספר האברכים הלומדים ברשת הכוללים בירושלים.

גורמים ברשת הכוללים סיפרו ל'קוקר'  כי הנהלת הרשת הודיעה לאברכים בירושלים כי לקראת סוף זמן חורף, הכולל בירושלים יסגר ויפתח מחדש.

על פי התכנית, סניף עטרת שלמה יפתח מחדש, וככל הנראה, לא כל האברכים יוכלו להתקבל לשערי הכולל, וזאת בשל הקיצוצים הכואבים שניחתו על עולם התורה.

resized_ביקור הגראי''ל שטיינמן בעטרת שלמה (12)

אברכים ברשת הכוללים של סורצקין, סיפרו כי במהלך זמן חורף חלו עיכובים  בקבלת המלגות החודשיות,  "3 חודשים הם לא קיבלו מלגות", הם סיפרו. ראש רשת הכוללים כיתת את רגליו על מנת להשיג תקציבים חלופים, אולם ידו קצרה מלהושיע ובשל כך יתכנו שינוים נוספים במצבת התלמידים של רשת הכוללים.

יש לציין, כי הרב סורצקין מתייעץ בכל צעד ושעל עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן אשר התבטא בחריפות כנגד לפיד ואמר עליו: "ימח שמם  וזכרם של כל הלפידניעקס".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ככה זה כשמאמינים שהפרנסה היא מהממשלה. כשהדוסים יתחילו להבין שהקב"ה הוא ורק הוא זן ומפרנס לכל יהיה תקציב לכוללים ולא יחסר כלום לאיש. לא פלא שרוצים לגייס אתכם, לומדים את התורה שנתן אלוהים אבל מאמינים שהפרנסה היא מביבי או מלפיד או ממי שלא יהיה, מהשמיים מנסים לעורר אתכם, אבל את בורים ולא קולטים את המסר. השם, הקב"ה, הוא האלוהים האמיתי, והוא זן ומפרנס היחידי, ואין עוד מלבדו יתברך שום כח בעולם ובכל העולמות כולם. פחחח, אברכים אתם קוראים לעצמכם? ביזיון מהלך זה מה שאתם, לומדים את תורת השם אבל בוטחים באדם. בושה, תחזרו בתשובה….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב