לפיד משתלח בנתניהו: "מנסה להחזיר אותנו לסחטנות שחיתות שלטונית

לפיד: "את מי הם מענישים כשהם אומרים לא להעביר את התקציב ומע"מ אפס? אותי? הם מענישים את הזוגות הצעירים ואת הלוחמים שחזרו מ'צוק איתן'"

שר האוצר יאיר לפיד משגר חץ היום (ב') לעבר רה"מ בנימין נתניהו וטוען כי הוא עוסק בסחטנות, אינטרסים ו"שחיתות שלטונית". במקביל, רה"מ נתניהו אומר כי יעביר את חוק הלאום גם בלי הסכמת יש עתיד והתנועה".

"אני נחוש להעביר את חוק הלאום", אמר נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד. "ודאי שחשוב למצות את הליכי ההידברות. אם ניתן להשיג הסכמה זה עדיף". נתניהו נשאל ע"י כתבים האם יוקדמו הבחירות ואמר: "ימים יגידו".
"חוק הלאום, מע"מ אפס, קק"ל, הרפואה הפרטית, החברות הממשלתיות – זה הכל אותו משבר. זה הכל בעצם אותו נושא", אמר לפיד בישיבת סיעת יש עתיד בכנסת. "זו הפוליטיקה הישנה שמנסה להחזיר אותנו אחורה. מנסה להחזיר אותנו לעסקנות, לסחטנות, למשחקי אינטרסים, לשחיתות שלטונית, לזה שמוכרים את המדינה בשביל הפריימריז ובשביל קבלני קולות, לזה שלאף אחד לא אכפת מהמדינה, כי כל מה שחשוב להם זה הכיסא שלהם וחברי המרכז שלהם".
באומרו "חברי המרכז שלהם" מתכוון לפיד באופן ישיר לנתניהו ולפריימריז בליכוד.

לפיד המשיך: "על זה שהם כל כך מנותקים שהם מובילים לבחירות מיותרות לגמרי בזמן שרחובות ישראל בוערים, האלימות משתוללת, ואזרחים לא מצליחים לגמור את החודש רק כי הם לא מוכנים לעשות את העבודה שלהם. את העבודה האמיתית שלהם, למען אזרחי ישראל.
"את מי הם מענישים כשהם אומרים לא להעביר את התקציב הכי חברתי שהיה פה מזה שנים ואת מע"מ אפס ומחיר מטרה? את יש עתיד? אותי? הם מענישים את הזוגות הצעירים ואת הלוחמים שחזרו מ'צוק איתן'. אנחנו יכולים להוריד את מחירי הדירות במאות אלפי שקלים, והם מחזיקים את הזוגות הצעירים כבני ערובה מול לוביסטים עסקנים וקבוצות לחץ.
"לא נתפשר על הערכים שלנו ועל מה שאנחנו מאמינים בו תמורת סחר סוסים פוליטי. זו המלחמה שלנו. על זה כל המשבר. על זה שאנחנו מתעקשים לנקות את האורוות, וללכת לכל המקומות החולים בחברה הישראלית ובשלטון הישראלי כדי לתקן ולנקות, ולהביא תקציב חברתי, ולא לתת לגזענות להתפשט, ולזכור שיש פה מדינה, ואי אפשר לתת לה להמשיך להתנהל

ככה. אני בא הנה מפגישה עם יו"ר ההסתדרות ונציגי התעשיינים כדי לקדם את העלאת שכר מינימום, הסדרת מעמדם של עובדי הקבלן בישראל והרחבת העסקת אנשים עם מוגבלויות בשרות הציבורי. זה מה שחשוב, לא המשחקים הפוליטיים של האינטרסנטים".
לפיד פנה לנתניהו ואמר: "אני קורא לראש הממשלה לנהוג באחריות, עדיין לא מאוחר, אפשר עוד לתקן. אנחנו יכולים עדיין להעביר יחד את התקציב לסייע בפתרון משבר הדיור הישראלי, להרגיע את הרחובות ולהוריד את מפלס האלימות במקום לגרום לעוד ועוד קרעים ושסעים בין אזרחי המדינה, ובעיקר לחזור ולעשות את מה שלשמו כולנו נבחרנו להנהיג את מדינת ישראל לטובת אזרחיה, לא על חשבונם".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נתניהו מהתל בכולנו ומוצא בכל פעם בובת תיאטרון שנראית בקהל-אך הוא המושך בחוטים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב