לפיד מתגרה בחרדים: "תוך 3 שנים – 70% מהחרדים ישרתו" • "צריך היה להשאיר את פרוש כבול באזיקים"

שר האוצר יאיר לפיד לא מפספס ולו הזדמנות קטנה אחת להתנגח בחרדים.

אחרי שמבוקשו ניתן לו, ובשבוע שעבר עבר החוק לגיוס בני הישיבות בקריאה ראשונה, מפרסם הבוקר (א') לפיד מכתב הבוקר לכל מכותביו, בו הוא דואג להתגרות היטב בחרדים.

לפיד כותב הבוקר כי "על ישיבות שתלמידיהן לא יתגייסו יוטלו סנקציות כלכליות. הכסף פשוט יפסיק להגיע. על תלמידי הישיבות שיקבלו צו גיוס ולא יגיעו תוטל אחריות פלילית.

"28,000 חרדים יקבלו כבר השנה הודעה שהם משוחררים לעבודה ואינם צריכים להיות יותר בישיבה. מספר החרדים המשרתים יעלה כבר בשנה הקרובה. תוך 3 שנים מעל ל-70% מהאוכלוסייה החרדית ישרתו את המדינה".

אישי ציבור חרדיים כבר הגיבו כי "לפיד חי בעולם מדומיין, וכי אם נראה לו כי המספרים שהוא כותב יכולים להיות נכונים – הרי שזו לבד הוכחה שהבן-אדם חי בפלנטה אחרת שאינה מושתתת על ההיגיון הצרוף".
לפיד התייחס בדברים גם למחאת הח"כים החרדיים בשבוע שעבר על חוק הגיוס וכתב: "החרדים הפכו את הדיון לקרקס. הם שרו ורקדו, תקעו בשופר, קרעו קריעה".

לפיד הוסיף וכתב כי "בשיא האירוע ח"כ פרוש כבל את עצמו באזיקים לדוכן הכנסת. אם פרוש רוצה לכבול את עצמו לדוכן באזיקים, צריך היה להשאיר אותו שם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שפל שהצביע בעד שיחרור רוצחי ילדים קטנים ותנוקות בבטן אמם עוד מדבר.איך ניד לא רעדה לו,לאיזה שפלות מוסרית צריך להגיע כדי לצביע בעד דבר כזה.

    זינדל |
    הגב