לפיד מתוודה: "אז מה הסיפור שלי עם ארנון מילצ'ן?

יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד פירט בדף הפייסבוק שלו את טיב היחסים בינו לבין איל ההון שמעורב בפרשת 1000 של ראש הממשלה בנימין נתניהו

לאחר שהעלו כלפיו טענות רבות כי גם הוא קשור בניגוד עניינים עם המליארדר ארנון מילצ'ן, יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד פירט בדף הפייסבוק שלו את טיב היחסים בינו לבין איל ההון שמעורב בפרשת 1000 של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפיד כתב בדף הפייסבוק שלו כך "אז מה הסיפור עם ארנון מילצ'ן? הכרתי את ארנון מילצ'ן בשנות התשעים. ב-1995 הוא ביקש ממני להקים לו חברת טלוויזיה. נסעתי ללוס אנג'לס לכמה חודשים, הקמתי אותה וחזרתי. זו היתה הפעם היחידה שעבדתי אצלו. כמה חודשים, לפני יותר מעשרים שנה".

"נשארנו בידידות כל השנים. ארנון הוא אדם שקל להישאר איתו בידידות.
ב-2013 כשנכנסתי לתפקידי באוצר, מילאתי הסכם ניגוד עניינים. הדרך שבה פועל הסכם כזה הוא שאתה מפרט בפני היועץ המשפטי את ההיסטוריה התעסוקתית שלך, והוא מחליט אם יש מישהו – אדם או חברה – שיש לך לגביו ניגוד עניינים".

"מובן מאליו שדיווחתי גם על היכרותי עם מילצ'ן (הוא מופיע בקורות-החיים שלי, ועל תולדות היכרותנו כתבתי לא פעם). היועץ המשפטי החליט שאין שום ניגוד עניינים ולפיכך אין צורך לכלול את מילצ'ן בהסכם. העובדה שעבדתי אצלו כמה חודשים בשנות התשעים פשוט לא יוצרת ניגוד עניינים שכזה".

"בזמן שהייתי באוצר פגשתי את ארנון מילצ'ן מעט מאוד. ב-2014, כשהוא רצה להאריך את "חוק מילצ'ן" הודעתי לו חד-וחלק שאני נגד ובלמתי את החוק ביחד עם אנשי האוצר. אני לא אכנס כרגע למעורבותו של ראש הממשלה בנושא, שכן היא בדיון משפטי, אבל את שלי עשיתי. פשוט אמרתי "בשום אופן לא" ובזאת נגמר העניין. התפקיד שלי הוא לא לעזור למילצ'ן או לטייקונים אחרים, אלא לשמור על קופת המדינה".

"לגבי השאלה למה בעצם נפגשתי עם מילצ'ן, התשובה היא פשוטה – מילצ'ן לא נחשד אז בשום עבירה. אף אחד לא העלה בדעתו שהוא העביר לראש הממשלה מתנות בשווי מאות אלפי שקלים".

"העדות שנתתי בעניין היתה פשוטה וקצרה. אני לא עד מרכזי ולא עד מפתח, והמשטרה הכירה את הפרשה ממקורות אחרים. זימנו אותי לעדות, נסעתי לשם, אמרתי את האמת וחזרתי הביתה אחרי 45 דקות".

"הבעיה היא שמקורבי נתניהו מנסים עכשיו לזרוק בוץ לכל הכיוונים. זו השיטה הקבועה שלהם. להפעיל טרולים ולמלא את ה"פיד" בלכלוכים ושקרים. בעיני זה לוקח את השיח הישראלי למקום נורא ברמה הערכית. הוא נורא אפילו יותר כשאנשיו של ראש ממשלת ישראל עומדים מאחורי זה.
לא יעזור להם. לא רק שאין פה משוואה, זה בדיוק סיפור הפוך: נתניהו קיבל מאות אלפי שקלים ועזר למילצ'ן לקדם את החוק. אני מעולם לא קיבלתי ממנו אגורה שחוקה ולא נתתי לחוק לעבור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.