לפיד: "אני אדאג שתהיה פה תחבורה ציבורית בשבת"

כמידי חודש בחודשו התייצב יאיר לפיד מול עמוד הפייסבוק שלו בלייב צ'ט בפייסבוק  והבהיר כי "צריך תחבורה ציבורית בשבת בשכונות חילוניות ובערים חילוניות".

"אני חושב שצריך תחבורה ציבורית בשבת אני אמרתי את זה בקמפיין שלי ואני אומר את זה שוב – לא באזורים דתיים אלא בשכונות ובערים חילוניות, מפני שזה לא עניין של דת ומדינה אלא עניין סוציאלי פשוט. אין שום סיבה שסבא שיש לו כסף יוכל לקחת מונית לבקר את הנכדים שלו וסבא שאין לו כסף לא יוכל, כי אין לו אוטובוס שייקח אותו לבקר את הנכדים שלו". אמר לפיד.

"אז אנחנו צריכים תחבורה ציבורית בשבת בשכונות ובערים חילוניות, אין שום סיבה שלא".  לפיד הבהיר כי "לא הכול קורה בשלושה חודשים. נילחם למען המטרה הזו, יהיו מלחמות שננצח ויהיו מלחמות שלא, אבל נצטרך לחכות עד שננצח".

לפיד התייחס למצבו של שר החינוך שאושפז בבית החולים בילינסון, "הרב שי פירון אושפז בבית חולים אחרי שהרגיש לא טוב. הוא בסדר, אני מדבר איתו והוא אונליין. אני בטח אסע אליו יותר מאוחר כדי להגיד לו להפסיק להבהיל את כולנו".אמר לפיד באירוניה.

  הכלכלה הישראלית עוברת מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה. "אם אתה עובד ולא מרוויח צריך לעזור לך. אם אתה לא עובד כי לא מתחשק לך, אז צריך לדאוג לזה שהחברה הישראלית תגיד לך: לא בבית ספרנו. זה לא הגון ולא הוגן. האדם העובד הוא מרכז התוכנית הכלכלית".

על תהליך השלום, אמר לפיד ש"אם יהיה פה שלום, זה ישנה את המצב הכלכלי של מדינת ישראל יותר מכל דבר אחר. ב-92', עם הסכמי אוסלו, היה גל כלכלי אדיר כולל השקעות זרות".

 על התוכנית לשוויון בנטל, אמר כי ועדת פרי היא "לא פחות ממהפכה חברתית. ההתנכלויות האיומות נגד חיילים חרדים זה בגלל שגם החרדים הבינו שמדובר במהפכה. אותי מעניין לייצר פה מהפכה חברתית שעושה שוויון אמיתי בנטל. זה קורה וחשוב ומשמעותי. בעוד 10 שנים יסתכלו אחורה ולא יאמינו".

לפיד נשאל: "מדוע אינו לוקח יותר מהעשירים". והסביר שאינו סוציאליסט, "אני חושב שלאנשים מותר להרוויח הרבה כסף ואין מה לכעוס עליהם. אנחנו לא צריכים לחיות במדינה שבה אנשים חושבים שאין טעם להצליח כי אנשים ישנאו אותם. החברה לא צריכה להעניש אנשים שהצליחו. זה מסר רע לציבור ולא צדק חברתי, זה אנטי צדק חברתי ואנטי כלכלי".

לפיד הוסיף : "אני לא מאמין בהעלאת מסים למי שמצליח יותר". לפיד נשאל מדוע אין מע"מ מדורג והשיב שזה רעיון רע, משום שקבוצות לחץ יפעלו להורדת המס על המוצרים שלהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.