"ביקשתי סליחה מול המצלמות" (הקלטה)

לאחר שחזר להסית כנגד הציבור החרדי עם סרטון 'הכתפיים, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, מתנצל ומנסה למזער את הנזקים, בראיון שהעניק הבוקר למוטי לביא, הוא מבהיר: "את התשדיר הזה עשו החברה הצעירים שלנו, ובאו ואמרו לי שהמון חברה נפגעים מזה, אז אמרתי להם 'אל תפיצו את זה', נעמדתי בכנסת מול המצלמות ואמרתי שזה טעות". האזינו. {לפיד מתנצל}

לאחר שחזר להסית כנגד הציבור החרדי עם סרטון 'הכתפיים, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, מתנצל ומנסה למזער את הנזקים, בראיון שהעניק הבוקר למוטי לביא ברדיו קול חי, הוא מבהיר:  "את התשדיר הזה עשו החברה הצעירים שלנו, ובאו ואמרו לי שהמון חברה נפגעים מזה, אז אמרתי להם 'אל תפיצו את זה', נעמדתי בכנסת מול המצלמות ואמרתי שזה טעות", הבהיר לפיד.

למרות שלפיד העלה את סרטון הפוגעני לדף הפייסבוק הוא מסביר, "אתה חושב שאני כותב תשדירים?, אני לא יכול לומר לך יותר מזה, אמרתי לא להפיץ את זה, אם חשוב לך אני מוכן להוריד את זה".

לפיד התייחס להתרברבות של החכים החרדים שהצהירו כי הצליחו לקבור את כל החוקים של לפיד,"אין פה דיון ענייני, אומרים 'אנחנו נוריד את כל החוקים של יש עתיד', ואם הם טובים? אתה יודע כמה צעירים חרדים פנו אלינו בימים האחרונים? הרי, הגאון מוילנא היה גאון במתמטיקה, איך יכול להיות שמי שמאמין בתורה מתנגד להשכלה?".

"אסור להתווכח על שום נושא במדינת ישראל מבלי שתואשם בשנאה, אשמח ללמוד, תסביר לי, איך יכול להיות בעיה שממשלת ישראל אומרת 'אנחנו נשלם רק למי שלומד ליבה. האם לא סביר שמי שמקבל מהמדינה שקל יצטרך ללמוד ליבה?"

"אני ואתה מכירים את החיים האמיתיים, הרי גם אם אחזור בתשובה ואעבור לגור ברחבת הכותל ואתפלל 6 תפילות ביום – לא יהיו חרדים שיצביעו לי, ועדיין אני בא ואומר את מה שאני אומר. אני מעריך את החרדים שלפחות אצלם הוויכוח אידאולוגי ולא כמו הממשלה".

לפיד נשאל האם אביו טומי רווה ממו נחת?, "אפילו בתלמוד כתבו שלא לדבר על המתים, אבא שלי היה אתאיסט, אבל אני מאמין בקדוש ברוך הוא, ובשונה מאחרים, מלבד הדרישה שהחרדים ילמדו ליבה – דרשתי שבבתי הספר ילמדו גם תנ"ך ויהדות". השיב לפיד.

לסיום, נשאל לפיד האם הוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף שתאמת את תשובתו על השאלה 'האם אתה שונא חרדים?', "תביא פוליגרף לשידור ותבדוק אם אני שונא או לא, אני לא שונא אף יהודי בעולם, לא כל מי שחושב אחרת הוא שונא אותם" השיב לפיד, "אבל תביא גם את ליצמן לפוליגרף"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. פשוט שקרן!
    כל מי שרוצה ללמוד לימודי מתמתיקה ואנגלית עושה את זה.
    ולידיעתך, בשל הרגלי למידה שעולים אלפי מונים על של הציבור מתוכו אתה בא, אנחנו עושים זאת בקלות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב