לפיד נגד התאחדות הסטודנטים: "עושים עליכם סיבוב"

שר האוצר הטרי, יאיר לפיד, יוצא כנגד התאחדות הסטונדטים • לדברי לפיד הפרסומים על עלייה של שכר הלימוד הם ספינים מבית היוצר של התאחדות הסטודנטים: "הם מנסים לכופף אותי"

שר האוצר החדש, יאיר לפיד, יצא היום (שלישי) כנגד ראשי התאחדות הסטודנטים. בסטטוס שפרסם בפייסבוק טען לפיד כי הפרסומים על העלה בשכר הסטודנטים הינם ספין של ההתאחדות.

לפיד כתב כך: " סטודנטים יקרים, עושים עליכם סיבוב. למה סיבוב? כי קמתי היום בבוקר והתברר לי שהוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה. כשבאתי לאוצר הבטיחו לי שיהיו לא מעט ספינים, אבל זה כבר מגוחך. איש לא החליט להעלות את שכר הסטודנטים, אין שום אולטימטום באוויר, ואילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אלי הביתה כדי להפגין נגד עצמי בעצמי.

"אז למה נציגי התאחדות הסטודנטים פרסמו את זה? כדי שאני אאלץ להכחיש ואז הם יוכלו לומר שהם כופפו אותי". לדבריו "זה קצת עצוב שדווקא נציגי הציבור הכי צעיר במדינה משתמשים בטריקים של הפוליטיקה הכי ישנה".

לפיד המשיך וכתב כי "כמו שאתם יודעים, התקציב הקרוב ישים את האדם העובד במרכז. לא רק את ריקי כהן, אלא גם את הבן שלה, שרוצה ללמוד הנדסת מחשבים.

"כי סטודנט שעובד בעבודה זמנית ומכין את הבסיס האקדמי לחייו המקצועיים, הוא הליבה של חזון האדם העובד שאנחנו מובילים היום. הוא מעמד הביניים של מחר. הוא השדרה המרכזית שהמשק יישען עליה בעוד שנתיים או שלוש, כשהוא יסיים ללמוד וייכנס לשוק העבודה. הוא האיש שאני רוצה לעזור לו.

לדברי לפיד "התקציב הקרוב לא יהיה קל, וכולנו נצטרך להתגייס. אבל הוא יהיה התקציב שישים – בפעם הראשונה – את מעמד הביניים במרכז. וגם את מעמד הביניים של העתיד".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.