לפיד על החטיפה: " נעשה כל מה שנדרש בכדי להשיב את הבנים הביתה"

לאחר שקולו לא נשמע בפרשת החטופים, שר האוצר יאיר לפיד, מתייחס לראשונה לחטיפה, "שאיש לא יחשוב שהוא יכול לחטוף או לפגוע בילדינו ולצאת מזה חי. אנחנו נרדוף את מחבלי החמאס ומנהיגיהם בכל מקום שיתחבאו בו ונעניש אותם בשיא החומרה". אמר לפיד.

לאחר שקולו לא נשמע בפרשת החטופים, שר האוצר  יאיר לפיד, מתייחס לראשונה לחטיפה,  "שאיש לא יחשוב שהוא יכול לחטוף או לפגוע בילדינו ולצאת מזה חי. אנחנו נרדוף את מחבלי החמאס ומנהיגיהם בכל מקום שיתחבאו בו ונעניש אותם בשיא החומרה". אמר לפיד.

את הדברים אמר לפיד בפני  בפני ג'ק לו, מזכיר מחלקת האוצר של ארצות הברית: לפיד פתח ואמר.  "אדוני המזכיר",  ביקורך אצלנו מתקיים בימים קשים. שלושה מבנינו נחטפו על ידי מחבלים. אייל, גלעד ונפתלי. חטיפתם אינה בגלל מעשה שלהם, סיבותיה אינן פוליטיות והיא לא התרחשה עקב סיבוכים בתהליך השלום, אלא פשוט בגלל היותם יהודים צעירים. אל לנו להתעלם מהעובדות: חמאס הוא ארגון טרור אסלאמי שמטרתו המוצהרת לחטוף ילדים יהודים במקרה הזה, או להרוג ילדים יהודים במקרים אחרים, רק משום שהם יהודים. לא ניתן לסבול את זה. גם בעת הזו נלחמים חיילנו בארגון הטרור הזה, בסמטאות ובבתים, בגדה המערבית ובעזה. המסע עומד להיות ארוך וקשה, אבל אנחנו נצא ממנו וידינו על העליונה. לא ביקשנו את העימות הזה, אך מי שמתכוון לחטוף את ילדינו או לפגוע בהם, אל לו לשער שייצא מזה בחיים. נרדוף אותם ואת מנהיגיהם, נחשוף את מקום המסתור שלהם, היכן שלא יהיה, ונעניש בחומרה אותם ואת שולחיהם. נעשה כל מה שנדרש בכדי להשיב את הבנים הביתה.

על הכלכלה הישראלית אמר לפיד, "נהוג לדבר על הכלכלה הישראלית במונחים של נס. אני חושב אחרת. זה אינו נס. נסים הם משהו שקורה פעם אחת, לא תופעה שנמשכת במשך שנים.
כבר יותר מעשרים שנה שישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם במספר הסטארט-אפים, בחדשנות מדעית, בטכנולוגיות ייחודיות.

יצרנו פה כלכלה חזקה, עם צמיחה מתמשכת, שמושכת אליה משקיעים וחברות-ענק מכל רחבי העולם. עשינו זאת בלי משאבי טבע – תגליות הגז בים התיכון הן מאוחרות – אלא רק בזכות היכולת שלנו להמציא את עצמנו מחדש בכל פעם.

היכולת הזו, האסטרטגיה הזו, לא עוסקת רק במה שיקרה מחר, אלא גם במה שיקרה מחרתיים. אנחנו בונים עכשיו תשתיות תקשורת אופטיות טובות יותר, אנחנו משקיעים יותר בחינוך מגן ועד השכלה גבוהה, אנחנו מהדקים את הקשר בין התעשייה וההשכלה, אנחנו נכנסים לתהליך שלם של דה-רגולציה וחותכים בביורוקרטיה. אנחנו נאפשר מעבר של הון מקרנות הפנסיה וחברות הביטוח שלנו להשקעה בתעשייה ומשקיעים רבות בתשתיות תחבורה ובשווקים חדשים.

כמו ארה"ב, ישראל מבינה שהצמיחה אינה רק מלמעלה למטה אלא גם מהמרכז החוצה. מעמד הביניים הוא המנוע של היצירתיות ויצירת מקומות עבודה. אנחנו חייבים להמשיך את מאמצינו להגן על מעמד הביניים ולבנות אותו כיוון שזהו מקור הכח האמיתי של הכלכלה שלנו.

לישראל – כמו לארצות הברית – יש את היכולת הזאת. יש לנו את היכולת להמציא את עצמנו בכל פעם מחדש. עשינו את זה ב-1948, כשקומץ פליטי שואה הפכו לאומה של לוחמים שהקימו מדינה; עשינו את זה בשנות החמישים ושוב פעם בשנות התשעים כשמיליוני עולים הציפו את ישראל ושינו את הדמוגרפיה שלה כמעט בבת אחת; עשינו את זה במעבר מאומת התלמוד לאומת הקיבוץ, מאומת הקיבוץ לאומת ההשכלה, ומאומת ההשכלה לאומת הסטרט-אפ.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לך תסביר לכופר הזה שהקבה מכה אותנו בגלל רודפי התורה וכל סממן יהודי!

    ניחוח |
    הגב