לפיד: "אין מתחרה אחר מול נתניהו מלבדי" • ראיון

בראיון לפגוש את העיתונות בערוץ 2 הגיב יאיר לפיד לסקר שהציב אותו בקרב על ראשות הממשלה: "יש עתיד היא האלטרנטיבה השלטונית היחידה". וקרא לפלסטינים "לעוף לנו מהעיניים" – צפו בראיון

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב  הערב  ב'פגוש את העיתונות' לסקר שפורסם בשבוע שעבר ב"אולפן שישי" בו הוא קיבל 25 מנדטים -. "אנחנו שומרים על פרופורציות וצניעות, ראינו מה אומרים סקרים", אמר לפיד והבהיר כי הוא לא מתכוון להיות במקום ה-2 "הייתי מוכן להיות 2, 3, או 4 – אבל תסתכל ותראה שאין מישהו אחר".

לפיד המשיך וטען כי "אני עובד קשה, אני לא יודע אחרת, זה נחמד לחמש דקות ואחר כך חוזרים לעבוד, אנחנו הולכים לבחירות בין מה שהיה לצריך להיות, אנחנו צריכים להתקדם, הייתי בקריית שמונה הם נשכחו. המערכת הפוליטית לא מתעניינת בהם. אנחנו מביעים מחוייבות אמיתית לעתידם, לא מתכננים לחמש שנים, מה שמנצח זו תכנית".

לפיד הגיב על  דברי דרעי וליצמן, שאמרו כי הוא לא יהיה ראש הממשלה,  "לא משחק את המשחק שבו מציעים הצעה לתושבי מדינת ישראל ואז זורקים הכול בבניית קואליציה. המערכת הפוליטית בגדה באזרחים ואני לא מוכן לשחק במשחק הזה. אני חושב שמדינת ישראל צריכה איחוד, מפצלים אותנו ומשסעים אותנו למוות, אנחנו צריכים לחיות ביחד ולפיכך אם נעלה לשלטון הדבר הראשון שננסה לעשות נעשה האיחוד הלאומי הגדול ביותר".

"חודשים ארוכים יש עתיד היא האלטרנטיבה השלטונית היחידה, בסוף אם תסתכל על המספרים אין אדם שמתחרה עם נתניהו על השלטון מלבדי", סיכם לפיד – שדחה את האפשרות כי יתמודד כמס' 2 של מועמד אחר.

 

על תכניתו המדינית אמר לפיד: "אנחנו צריכים להוציא את הפלסטינים מחיינו – מה שצריך לעשות זו חומה גבוהה, ושיעופו לנו מהעיניים, לא יהיה שלום. אנחנו לא רוצים שתי מדינות שיידחסו במדינה אחת".

שר האוצר לשעבר התייחס לפרשת הצוללות ואמר כי "הדבר החמור בעסקה היא לא הבדיקה המשטרתית אלא מה שאנחנו יודעים – שבעסקה הגדולה בתולדות המדינה כסף שלנו נסע לחו"ל וחזר לכיסו של פרקליטו האישי של רה"מ מבלי שאף אחד ידע על כך. במדינה מתוקנת ממשלה לא מתקיימת 24 שעות לאחר מכן. אני לא חושב שראש הממשלה מושחת אבל זה שהוא לא ידע זה דפוס חוזר".

"אני מכיר את נתניהו, זה לא היה ככה, זה מה שקורה שיושבים כל כך הרבה זמן באותו כיסא", הוסיף לפיד – שהבטיח לקדם הצעת חוק שתגביל בעתיד את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. "השיח הוא הסכנה למדינה, את מה שהיה לי להגיד על החוקים אמרתי בכנסת. מי שצועק מקבל יותר זמן מסך בתקשורת ואני מעדיף לא להיות במצב כזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרבה ספרדים מתפכחים ומבינים ש:

  הצביעו לנוכלים (מלך הנוכלים), גנבים (ספסופה ועוד), רפורמים (מסרו הכותל לרפורמים), לפרוצים (ריקוד גברים בעזרת נשים בעזות מצח), למבזה תלמידי חכמים (את מרן הראשל"צ הרה"ג עמאר שליט"א ועוד רבנים רבים), לממרים דברי חכמים (כפי שהעיד הרה"ג מאיה שלא שומעים לו) למחללי ורומסי השבת (נעדרו בהצבה על מתחם הרכבת בירושלים), לפורקי עול (ח"כ שנתפס מקבל שוחד זנות) ועוד שחיתות רבה שתקצר היריעה מהכילה.

  מהרסייך מחריבייך ממך יצאו וטוב שייצאו מאתנו.

  אני יודע שמי שמצביע לחבורת הרשעים המשומדים הללו, ויתן לם כח להמשיך לפשוע נגד הקב"ה, יתבע כאן בעולם הזה, ובעולם הבא טבין ותקילין, ולא יציל אותו שום אדם גדול ככל שיהיה.
  מי שמצפצף על הקב"ה ותומך ברשעים ובמשומדים הגמורים הללו, יתן את דינו.

  שסניק שהתפכח עם משפחתו ישתבח שמו |
  הגב