לפיד על קרבות סג'עייה: "כיבוש עזה על השולחן" (וידאו)

שר האוצר, יאיר לפיד, במשדר וואלה! חדשות לקרות בסע'גיה והצהיר: "כל האפשרויות על השולחן – כולל כיבוש עזה". מטרת המבצע היא הסרת האיום הנשקף משיגורי הרקטות וממנהרות הטרור

ככל שמבצע 'צוק איתן' מתקדם כך גם הדעות שהיו בראשית המבצע משתנות מקצה לקצה.  שר האוצר, יאיר לפיד, במשדר וואלה! חדשות לקרות בסע'גיה והצהיר: "כל האפשרויות על השולחן – כולל כיבוש עזה".

צפו בראיון של לפיד ודובר צה"ל לערוץ 2 ממוצ"ש


מטרת המבצע היא הסרת האיום הנשקף משיגורי הרקטות וממנהרות הטרור. "המבצע יסתיים כשהאיום האסטרטגי של המנהרות יוסר מעל יישובי הדרום, ואזרחי ישראל יוכלו לישון בשקט בלילה ולא יחששו מטרור. המטרות הן טיפול במנהרות ובירי מהרצועה", אמר. לפיד הוסיף כי "ישראל צריכה להציב לעצמה גם מטרות אסטרטגיות ארוכות טווח – ופירוז הרצועה היא אחת מאותן המטרות".

ואילו שרת החוץ ציפי לבני כתבה בפייסבוק, "אלה ימים קשים, גם אנחנו סופגים אבידות. אבל אסור לנו לרגע לשכוח שנכנסנו לקרב הזה כדי לפגוע במי שרוצים לפגוע בנו – באזרחי ישראל.  זה הזמן להמשיך להיות חזקים, מאוחדים סביב ההבנה שבטרור נלחמים, זו מלחמה קשה, אבל הכרחית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין אחר הצהריים (ראשון) לרשת BBC בערבית ואמר:"אנחנו מכוונים רק למוקדי הטרור וזהו מוקד טרור. ביקשנו בכל דרך מהאוכלוסייה לעזוב, חמאס אמר להם לא לצאת כדי להשתמש כמגן אנושי", אמר ראש הממשלה.

ישראל מצרה על כל פגיעה בחפים מפשע וקרא לערביי עזה לעזוב. "אל תישארו שם. חמאס רוצה שתמותו, אנחנו רוצים שתהיו בטוחים. חמאס אחראי להסלמה וחמאס אחראי לפגיעה באזרחים".

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, אמר כי צה"ל חשף מנהרה מתקדמת במיוחד סביב אחד היישובים בעוטף עזה, עבדו עליה 6 שנים והשקיעו בה מיליוני דולרים. היא רחבה, יש בה תקשורת, איוורור וחשמל", אמר בנט השר. "קרה לנו נס שאנחנו מטפלים בזה עכשיו כי אם לא היינו נפגשים באסון ענק עם הרוגים, פצועים וחטופים. אנחנו מצילים חיי אדם. למרות כל הבעיות והמכות – נמשיך במשימה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תודה לבורא עולם, על כל מה שאתה עושה לנו, כל כך הרבה ניסים, אף על פי שאנו לא עושים את רצונך.
  רוב עם ישראל (ובפרט לפיד) לא שמרים שבת, (כי עכשיו כולם ישמרו), ואף על פי כן אתה ממשיך לשמור עלינו.
  רוב בנות ישראל הולכות עם לבוש "פרוץ" שמכשיל את בני ישראל (מעכשיו כולם ילכו בלבוש כמו שצריך), ואף על פי כן אתה בורא עולם ממשיך לשמור עלינו.תודה רבה.
  (היות והאישה החטיאה את האדם בעץ הדעת, היא צריכה להתלבש עם לבוש יותר ארוך מהגבר, חולצה סגורה עד הצוואר, שרוול עד מאחרי המרפק, ושמלה ארוכה שמגיעה עד שבעה סנטימטר מהריצפה, ו"שאל".

  ודרך אגב, גדול עוון המחטיא יותר מהחוטא, ואם יש מישהי שנראת כשומרת תורה ומצוות, והיא לא הולכת כך, (בלבוש צנוע) אז זה לא בסדר.

  ועוד יש בנים ובנות שהולכו עם לא יהודיות/יהודים לצערנו. (ומעכשיו זה לא יהיה יותר, בני ישראל ובנות ישראל, רק יתרחקו מהגוייות/גויים). מתערבים בגויים, ואתה הבורא עולם ממשיך לשמור עלינו, תודה רבה מלך העולם, אדון הכל. לזכור: כשאנו חוטאים, אנו עלולים לפגוע בכל עם ישראל. ח"ו.

  עם ישראל כולו מצטרפים לתפלה להקב"ה, רק ד׳ שומר עלינו – על כל עם ישראל, ולא כיפת ברזל, ישתבח שמו לעד. גם כיפת ברזל היא עצמה נס מד' כי לפי התכניות לא היתה אמורה לעבוד. ואנחנו רק ללמוד, להתפלל – לא להפסיק. "לסמוך "רק" על הקדוש ברוך הוא".

  פעם ראשונה שמרן שליט"א מרח' חזון איש 5 ב"ב, אמר לנו לחזק הצניעות אצל נשי החרדים. מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הגיב לנפילות הרסיסים בבני ברק ואמר כי "רוצים להראות לנו שגם בבני ברק צריכים לחזור בתשובה". ובפרט צניעות החרדים.

  'כיפת ברזל' יירטה ארבע רקטות. רסיסים של הטיל המיירט נפלו בבני ברק. לא דווח על נפגעים או על נזק. מרן הגראי"ל שליט"א אמר ביום שישי לפני שבת קודש: שרוצים להראות לנו שגם "בבני ברק" צריך לחזור בתשובה, בפרט הצניעות של נשי החרדים שלנו צריך הרבה חיזוק ושיפור.

  להלן שמות מאלו שנפצעו במבצע צוק איתן. "רפואה שלמה" נא להתפלל מיד, לשם ית' לרפואתם:
  פרקי תהלים: יג כ קכא קל קמב קנ

  גיל בן מיכל
  אוהד בן אליס גנון
  מרדכי חי בן ברכה יהודית
  ישי דב בן נרי
  עמוס בן סיגל
  אוהד בן רות
  בן ציון בן רחל
  איתי אהרון בן אילנה
  משה אלעד בן עיתיאל
  יונתן שמעון בן גיטל
  יוני בן שרה
  אביעד בן סימה
  ארז בן שרית
  דוד ילחק בן סוזי
  רמי בן רמונד
  עובדיה בן רויטל
  דניאל מנדס בן מרים
  יונתן שמעון בן מסעוד
  מור מרדכי בן שרית
  נריה בן חוה
  שקד בן אורה
  אליאל בן אריאלה
  אליהו בן חוה
  ארד ליאורה
  ליאל בן אילנית
  שוהם בן יפה פלורה
  יעקב בן לאפו
  מיכל בן פרידה
  יואב בן גילה

  חז"ל אומרים, ״כל המתפלל על חבירו נענה תחילה״ 
בשורות טובות!

  (א) שִׁיר, לַמַּעֲלוֹת: אֶשָּׂא עֵינַי, אֶל-הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי.
  (ב) עֶזְרִי, מֵעִם ד' עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ.
  (ג) אַל-יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל-יָנוּם, שֹׁמְרֶךָ.
  (ד) הִנֵּה לֹא-יָנוּם, וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר, יִשְׂרָאֵל.
  (ה) ד' שֹׁמְרֶךָ ד' צִלְּךָ עַל-יַד יְמִינֶךָ.
  (ו) יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא-יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה.
  (ז) ד' יִשְׁמָרְךָ מִכָּל-רָע יִשְׁמֹר, אֶת-נַפְשֶׁךָ.
  (ח) ד' יִשְׁמָר-צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה, וְעַד-עוֹלָם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב