לפיד קורץ ימינה: מעלה אדומים תישאר חלק מישראל

בפתח ישיבת הסיעה השבועית של יש עתיד אמר לפיד כי "הציבור הישראלי מרגיש לא מוגן. מה שאנחנו זקוקים לו זה מהפכת חוק וסדר.
השב"כ, המשטרה, בתי המשפט צריכים לקבל גיבוי, משאבים ותמיכה- לא התקפות". {מהפכה חוקית}

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד הגיע היום למעלה אדומים, להשתתף בועידת העסקים בעיר שמתקיימת זו הפעם השנייה. לפיד נפגש עם בעלי העסקים בעיר, עם ראש העיר, בני כשריאל ולאחר מכן נשא נאום מרכזי בפני כ- 500 מבאי הוועידה לעסקים בעיר בנושא המדיני וההשפעה של ההחלטה של האיחוד האירופאי על סימון מוצרים מההתנחלויות שמעלה אדומים נכללת בתוכה.

בפתח נאומו הדגיש לפיד כי מבחינתו ומבחינת מפלגת 'יש עתיד', מעלה אדומים היא חלק ממדינת ישראל: "מעלה אדומים בשבילי, בשביל המפלגה שלי, בשביל המרכז הישראלי היא חלק ממדינת ישראל, היא תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל, אין הסדר עתידי שבו היא לא חלק ממדינת ישראל".

לפיד אמר לנוכחים כי ימשיך להוביל את המאבק נגד ההחלטה של האיחוד האירופאי לסמן מוצרים מההתנחלויות ואמר: "אני מתנגד נחרץ לסימון מוצרים בכל מקום ביהודה ושומרון. זה צעד אנטישמי ומזיק ואני הובלתי מאבק נגדו באירופה וגם בארצות הברית. למרבה הצער, הייתי כמעט לבד במאבק הזה, כי ממשלת ישראל לא הגיעה למגרש".

לדבריו, "סימון המוצרים הוא לא גזירת גורל. הוא תוצר פוליטי של מאבק פוליטי, אבל הוא נוהל במעמד צד אחד. היה פה קרב ומדינת ישראל לא הגיעה אליו. משרד החוץ חולק בין ששה שרים שונים והפסיק לתפקד. ההסברה הישראלית מחולקת על חמישה משרדים שונים שאף אחד מהם לא יודע מה השני עושה. אף משרד ממשלתי לא טיפל בחרם, וקמנו בוקר אחד והיה סימון מוצרים על מעלה אדומים".

בפתח ישיבת הסיעה בכנסת אמר לפיד: "בתל אביב עדיין מחפשים אחר המחבל, פה בירושלים ליד ארמון הנציב היה אירוע דקירה, אנשי דומא עצורים, ארבעה חודשי אינתיפיאדה, אמהות לא מוציאות את הילדים לגן, הציבור הישראלי מרגיש לא מוגן. מה שאנחנו זקוקים לו זה מהפכת חוק וסדר".

הוא הוסיף, "בגלל שהייתי שר האוצר אני  נזהר תמיד מלהגיד שהפיתרון לכל דבר הוא משאבים, אבל את התקציב המוקדש לאכיפת החוק במדינת ישראל לא צריך להגדיל, צריך להכפיל אותו. אנחנו צריכים את כל השרשרת של משטרה, שב"כ, בתי משפט להגדיל באופן משמעותי, לתת את כל האמצעים ולייצר פה מהפכת חוק וסדר שמתחילה בזה שיש מספיק שוטרים ברחובות מול כל האיומים, מספיק יכולות חקירה של השב"כ ושאחר כך התיקים שמגיעים לבתי משפט לא מחכים שמונה, עשר ושתיים עשרה שנה, כי זה לא צדק".

לדברי לפיד, "רוני אלשיך, יורם כהן הם האנשים הנכונים להוביל את המהפכה הזאת וצריך לתת להם גיבוי. הם נמצאים תחת התקפה אמיתית. השב"כ, המשטרה, בתי המשפט צריכים לקבל גיבוי, משאבים ותמיכה, לא התקפות. מול ההסתה אנחנו צריכים תקיפות של החוק, ואחריות של כלי התקשורת שנמצאים פה עכשיו. לא כל שקר על עינויים צריך להפיץ".

"צילומים של קלוז אפים של הרוגים ופצועים זה לא הדבר שיציל את הדמוקרטיה, או את חופש הביטוי. דמוקרטיות מפוארות כמו צרפת וארה"ב מבינים שמלחמה בטרור לא מתנהלת בתנאי מעבדה, אבל דם על המסך זה לא חופש ביטוי. בלי חוק וסדר אין דמוקרטיה. בלי משטרה, שב"כ ובתי משפט מחוזקים  אין חוק וסדר. אנחנו צריכים מהפכת חוק וסדר ישראלי מפני שכך זה לא יכול להימשך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.