לפיד: שירתתי ב'במחנה' כי אני חולה באסתמה (וידאו)

צעיר חרדי התפרץ הערב בשאילה לעברו של יו"ר יש עתיד ודיבר איתו על השוויון בנטל. לפיד הסביר את משנתו בכך שהמדינה תמיד כופה דברים על אזרחיה וכי הוא אינו עושה דבר מתוך שנאת החרדים. ומדוע לקחו לחרדי את המיקרופון באמצע? צפו {לפיד, החרדי והווטסאפ}

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד נאם הערב במכללה בעיר נתניה. בשלב השאילות, ביקש צעיר חרדי אריה כהן, חסיד חב"ד המשרת בצה"ל את זכות הדיבור, ופנה אל יאיר לפיד בשאילה מדוע הוא מפנה את הפוקוס הציבורי לעבר קהל היעד החרדי. "תתעסק בנושא הפלסטיני", הציע לו הצעיר.

בהקלטה שתוכנה הגיעה לידי "קוקר" נשמע הצעיר מספר על עצמו כי לא למד לימודי ליב"ה בהיותו צעיר, אך כאשר התבגר התגייס כאמור לצה"ל באחד ממסלולי הגיוס המתאימים למגזר החרדי וכעת הוא אף אוחז באמצע לימודים להוצאת תואר אקדמאי. "מדוע אתה כופה עלינו להתגייס?" שאל החרדי את לפיד.

צפו בקטע המלא

https://www.facebook.com/100001367031145/videos/942485145807044/?pnref=story

כאשר התחיל יאיר לפיד לענות לו כי יש מושג של שוויון בנטל וכי על כולם להתגייס לשרת את המדינה, העיר השואל כי גם בצבא עצמו אין כל שוויון. הוא ציין כדוגמה את עיתון "במחנה" – המקום בו העביר יאיר לפיד עצמו את שנותיו בצה"ל, וכן את המשדרים בתחנת הרדיו הצבאית, גלי צה"ל.

לפיד ענה לו כי הוא שירת בעיתון בשל עובדת היותו חולה אסתמה. מנגד, ציין לפיד כי בנו אכן משרת ביחידה צבאית. לפיד אף הוסיף כי גם בקרב המתגייסים החרדים, יש את הלוחמים הקרביים כדוגמת הנח"ל החרדי, ויש את המגייסים לשח"ר כחול ולשאר מסלולים לא קרביים.

בהמשך טען לפיד כי הנתונים בהם יש מי שמנפנף המוכיחים כי חלה ירידה באחוז החרדים המתגייסים לצה"ל מאז נחקק חוק הגיוס שלו שכללו כזכור גם סנקציות פליליות, אינן נכונות. לטענתו, גם במספר המתגייסים וגם במספר היוצאים לשוק העבודה, חלה עליה משמעותית מאז חקיקת החוק.

לפיד התייחס גם לטענתו של הצעיר שטען "למה המדינה כופה על החרדים" ואמר כי מדינה כל הזמן כופה דברים על אזרחיה. החרדי טען בתגובה כי על הערבים המדינה אינה כופה להתגייס. בשלב זה התחילו סטודנטים רבים לטעון כי הוא מפריע להם וכי הם אינם יכולים לשמוע את תשובתו של לפיד.

הצעיר החרדי התחיל לטעון כי רק בגלל שהוא חרדי מפריעים לו כל העת. לפיד ענה לו כי הוא אוהב אותו וכי הוא רוצה לענות לו למרות שהוא יודע כי ייתכן ולא יגיעו להסכמות ביניהם. בהמשך התלהטו הרוחות כאשר רבים צעקו לעברו כי הוא מפריע, ולקחו ממנו את המיקרופון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.