לפיד שלא הכרתם: הרצאה על משה רבינו וקביעת מזוזה

לפיד בדרך לפיוס עם החרדים? במהלך השבוע האחרון לפיד עשה פניית פארסה משמעותית בכל הקשור להסתה ושיסוי הציבור החרדי. שלשום הוא השתתף בתיקון ליל שבועות ברחובות, הבוקר הוא העלה פוסט על מזוזה

לפיד בדרך לפיוס עם החרדים? במהלך השבוע האחרון לפיד עשה פניית פארסה משמעותית בכל הקשור להסתה ושיסוי הציבור החרדי.

אם בשבוע שלאחר השבעת הממשלה הוא התהלך עם צבא מחופש של מילואימניקים שקראו מאחורי הקרייה בתל אביב לגייס את בחורי הישיבות, עתה הוא שינה בתכלית את צעדו.

לפיד בקרייה

בראיון ברדיו 'קול ברמה' הוא היה נשמע מפויס וחזר שוב שוב שוב על המסרים "אני לא שונא חרדים", צריך לעשות הכל בהידברות". לפיד בניגוד לבוז'י וחברי האופוזיציה מתבונן על משרד החוץ המיותם וכבר מתרגל מול המראה נואמים חוצבי להבות באו"ם.

לפיד המשיך בקו המפויס ושינה את הלוח הזמנים אותו הקדיש ליהדות, שלשום בלילה העביר לפיד בעיר רחובות שיעור על משה רבנו ומסעו במדבר." תחת שמיים פתוחים ישבו מאות אנשים – חילונים, דתיים, חרדים – שבאו להתעמק יחד בתנ"ך. אף אחד לא שאל את השני מאיזה מפלגה הוא, או למי הוא הצביע. היינו שם מפני שאנחנו חלק ממשהו. הוא גדול מכל אחד מאתנו, הוא מחבר אותנו, אנחנו זקוקים לו היום יותר מתמיד". כתב לפיד.

לפיד

ואם לא די בכך, בשעה האחרונה העלה לפיד פוסט נוסף שמצביע על המגמה המסתמנת, התקרבותו לדת או למשרד החוץ. וכך כותב לפיד, "בחודשים האחרונים דיברו הרבה על מזוזות.

תסתכלו על המזוזה היפה שבתמונה. קיבלתי אותה אתמול בתיכון "ברנקו ויס" ברמלה, שתלמידיו הם נוער בסיכון שנפלטו ממסגרות אחרות. התלמידים הכינו אותה בסדנה שלהם, המורים – חבורה מופלאה של אנשים מסורים – נתנו לי אותה במתנה.

מזוזה

בעיני לא התלמידים בסיכון, אלא אנחנו. בסיכון שנשכח שהחמלה והאחריות כלפי האחר הם מרכז הקיום היהודי, בסיכון שלא נראה את הפוטנציאל של הילדים האלה, בסיכון שלא נזכור שהמחוייבות שלנו אליהם היא המבחן הגדול שלנו.
"לפעמים צריך לנשק לא רק את המזוזה, אלא גם את מי שעשה אותה". כותב לפיד ומסיים במשפט: "אני עומד לקבוע את המזוזה הזו בפתח החדר שלי בכנסת".

לפיד צפוי להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר חג השבועות במערכת הפוליטית מעריכים כי לפיד לא יכנס לממשלה לפני שהחרדים יבטלו את גזירת הגיוס והקיצוצים שפגעו בחרדים, רק לאחר מכן ישלח לפיד להושיע את עם ישראל מהמשבר הדיפלומטי מול ארצות הברית.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חאלס! תשחררו אותנו מהמשוגע הזה! אפילו בוחריו מאסו בו.

    מיקי |
    הגב