לפיד "שלף" שפן: "נלאים את קק"ל"

יו"ר יש עתיד: הכספים שניקח מקק"ל ישמשו לקיום יום לימודים ארוך, לחיזוק חדרי המיון ולמלחמה בעוני ■ לפיד: "במקום שהכסף ישמש לשחיתות, נשתמש בו לחינוך, לבריאות ולרווחה ולהגדלת היצע הדיור"

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הציג היום (ג') את תוכנית המפלגה להלאמת קק"ל. על פי התוכנית, שתעוגן בחקיקה שתונח על שולחן הכנסת לאחר הבחירות, תהפוך קק"ל לחברה ממשלתית הכפופה לרגולטורים ושתפוקח על ידי מבקר המדינה.

"נניח על שולחן הכנסת ה-20 הצעת חוק שתלאים את קק"ל, תכניס לקופה הציבורית מיליארדי שקלים מקופת קק"ל ותעביר לידי הציבור למעלה משני מיליון דונמים של קרקעות שקק"ל מחזיקה בהם", נמסר מיש עתיד.

לפיד ציין כי "המדינה צריכה להיות שייכת למעמד הביניים ולשכבות החלשות. לא לעסקנים שמקבלים מינויים פוליטיים, לא למימון מנגנונים מנופחים עם חשבון הוצאות בלתי מוגבל, לא לקניית המשך ההתנהלות במחשכים על ידי העברת מיליוני שקלים למפלגות ולשלוחותיהן. במקום שהכסף ישמש לשחיתות, נשתמש בו לחינוך, לבריאות ולרווחה ולהגדלת היצע הדיור"..

על פי התוכנית, יוחזרו הקרקעות המדינה לידי הציבור, והן ישווקו במטרה להוציא לדרך בניה של עשרות אלפי יחידות דיור באזורי הביקוש ולהוריד את מחירי הדיור. מדובר ב-2.35 מיליון דונם המהווים כ-11% מקרקעות המדינה. בנוסף, יצומצם הדרג הניהולי והארגון יחויב בשקיפות תוך הכפפה למבקר המדינה.

לדברי לפיד, הכפפת קק"ל לחוק התקציב תכניס עוד מיליארד שקל בשנה לקופת המדינה ותאפשר להקל את נטל המס על הציבור. הכספים, על פי לפיד, ישמשו לקיום יום לימודים ארוך, לחיזוק חדרי המיון ולמלחמה בעוני.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפיד דומה לאריה שואג, רק שאריה זה מחמאה בשבילו,
    רשע בן רשע, מזימותיו לא יצליחו.

    השם תעזור |
    הגב