לפיד תוקף את נתניהו: "ג'ובים! ג'ובים ג'ובים" (וידאו)

הג'ובים חוזרים. ובגדול.——-בישיבת הממשלה אתמול הוחלט להקים בדחיפות ועדת שרים חדשה, שתשב לפתור בעיה שמטרידה מאוד את ראש הממשלה ושריו.זו לא ועדת שרים שתבדוק למה המשכורות של אזרחי ישראל לא השתפרו כבר עשר שנים. לא ועדת שרים שתבדוק איך קורה שאין מספיק מקלטים בצפון אם מחר יתחיל סיבוב חדש מול החיזבאללה. לא ועדת שרים שתבדוק למה מיכל האמוניה, הפצצה הכי גדולה במזרח התיכון, עדיין לא נסגר. לא ועדת שרים שתבדוק למה לא מעלים את קצבאות הזיקנה וקצבאות הנכים למרות שיש כסף, יש כסף, אזרחי ישראל צריכים לדעת שיש המון כסף בקופה, יותר מאי פעם. יש מיליארדים שאני השארתי להם בקופת האוצר, יש עודפי גביה של 7 מיליארד שקל רק השנה. יש כסף! הוא רק הולך למפלגות ולהסדרים חשאיים בין פוליטיקאים, במקום לאזרחים. זו גם לא ועדת שרים שתבדוק איך קרה שראש הממשלה לא ידע, הוא לא ידע. שחלק מהכסף, חלק מהמיליארדים שמערכת הבטחון שילמה תמורת הצוללות של חיל הים, של החיילים שלנו, עשה סיבוב סודי בחו"ל ואז חזר ונחת בכיסו הפרטי של דוד שמרון, עורך דינו, חברו הטוב ביותר ונציגו הפוליטי הבכיר של ראש הממשלה. לכל זה אין ועדות שרים. כל זה לא מספיק חשוב בשביל שממשלת ישראל תטרח אפילו לדון בו. אז מה היה כל חשוב? מה היה כל כך דחוף והכרחי שהקימו ועדה עם שרים מהליכוד, מהבית היהודי ומש"ס כדי לקדם אותו במהירות האפשרית? מה גרם להתקף היעילות הפתאומי הזה?ג'ובים! ג'ובים למקורבים, ג'ובים פוליטיים, ג'ובים לפעילים, ג'ובים למי שקרוב לצלחת. על ועדת השרים החדשה הוטלה המשימה לשנות את החוק כדי ששרים יוכלו למנות מינויים פוליטיים, בלי מכרז, בלי ועדת איתור, בלי שום הגבלות. ג'ובים! ג'ובים לחבר'ה.כשהייתי בממשלה ביטלתי את האפשרות למינויים פוליטיים בחברות הממשלתיות. עכשיו הם רוצים להחזיר את המינויים הפוליטיים. החוק לא מאפשר לשרים למנות מקורבים. עכשיו הם רוצים לבטל את החוק. מה אמור להרגיש איש צעיר בקרית גת או בקרית שמונה, שמגלה שכל התפקידים חסומים בפניו כי נתנו אותם למי שמקורב לשרים ולח"כים? מה אמורה להרגיש צעירה מוכשרת מהקריות או מדימונה, שעבדה בלילות בשביל להוציא תואר במכללה, ומתברר שמה שחשוב זה לא הכישורים שלה, ולא עבודה קשה, אלא רק קשרים פוליטיים.זו מערכת פוליטית שבגדה באזרחי מדינת ישראל. אלה פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם, במקום לקום בבוקר וללכת לעבוד. לעבוד! לעבוד בשביל אזרחי ישראל לא בשביל מי שיסדר להם תמורת זה שהם יסדרו לו. זו הסיבה שיש עתיד שמה על השולחן את "תוכנית 7 הנקודות", שבה יש גם נציב למלחמה בבירוקרטיה, שיבוא עם גרזן גדול וילחם בדיוק בתרבות הפוליטית המכוערת הזו.כי זה מה שצריך פה. אנשים שיש להם תוכנית ובאו לעבוד, לא שרים וח"כים שבאים לסדר תפקידים למחוברים ולמקושרים. הם שכחו את אזרחי המדינה. אזרחי ישראל נשכחו. כי כל מה שמעניין את הפוליטיקאים שלנו, זו פוליטיקה. פוליטיקה וג'ובים.

פורסם על ידי ‏Yair Lapid – יאיר לפיד‏ ב- יום שני, 12 בדצמבר 2016

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף בישיבה הסיעה את החלטת הממשלה להקים בדחיפות ועדת שרים חדשה, שתשב לפתור את בעיית המינויים, "זו לא ועדת שרים שתבדוק למה המשכורות של אזרחי ישראל לא השתפרו כבר עשר שנים. לא ועדת שרים שתבדוק איך קורה שאין מספיק מקלטים בצפון אם מחר יתחיל סיבוב חדש מול החיזבאללה. לא ועדת שרים שתבדוק למה מיכל האמוניה, הפצצה הכי גדולה במזרח התיכון, עדיין לא נסגר". תקף לפיד.לפיד המשיך, "לא ועדת שרים שתבדוק למה לא מעלים את קצבאות הזיקנה וקצבאות הנכים למרות שיש כסף, יש כסף, אזרחי ישראל צריכים לדעת שיש המון כסף בקופה, יותר מאי פעם. יש מיליארדים שאני השארתי להם בקופת האוצר, יש עודפי גביה של 7 מיליארד שקל רק השנה. יש כסף! הוא רק הולך למפלגות ולהסדרים חשאיים בין פוליטיקאים, במקום לאזרחים".זו גם לא ועדת שרים שתבדוק איך קרה שראש הממשלה לא ידע, הוא לא ידע. שחלק מהכסף, חלק מהמיליארדים שמערכת הבטחון שילמה תמורת הצוללות של חיל הים, של החיילים שלנו, עשה סיבוב סודי בחו"ל ואז חזר ונחת בכיסו הפרטי של דוד שמרון, עורך דינו, חברו הטוב ביותר ונציגו הפוליטי הבכיר של ראש הממשלה.

ג'ובים! ג'ובים למקורבים, ג'ובים פוליטיים, ג'ובים לפעילים, ג'ובים למי שקרוב לצלחת. על ועדת השרים החדשה הוטלה המשימה לשנות את החוק כדי ששרים יוכלו למנות מינויים פוליטיים, בלי מכרז, בלי ועדת איתור, בלי שום הגבלות. ג'ובים! ג'ובים לחבר'ה.

כשהייתי בממשלה ביטלתי את האפשרות למינויים פוליטיים בחברות הממשלתיות. עכשיו הם רוצים להחזיר את המינויים הפוליטיים. החוק לא מאפשר לשרים למנות מקורבים. עכשיו הם רוצים לבטל את החוק.

מה אמור להרגיש איש צעיר בקרית גת או בקרית שמונה, שמגלה שכל התפקידים חסומים בפניו כי נתנו אותם למי שמקורב לשרים ולח"כים? מה אמורה להרגיש צעירה מוכשרת מהקריות או מדימונה, שעבדה בלילות בשביל להוציא תואר במכללה, ומתברר שמה שחשוב זה לא הכישורים שלה, ולא עבודה קשה, אלא רק קשרים פוליטיים.

זו מערכת פוליטית שבגדה באזרחי מדינת ישראל. אלה פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם, במקום לקום בבוקר וללכת לעבוד. לעבוד! לעבוד בשביל אזרחי ישראל לא בשביל מי שיסדר להם תמורת זה שהם יסדרו לו.