לפיד תוקף את נתניהו: "להקים ועדת חקירה בשל ההסכם עם איראן" (וידאו)

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד דרש "להקים ועדת חקירה ממלכתית" בשל הסכם הגרעין של אירן והמעצמות – בליכוד מגיבים בחריפות. הנגבי: "המתריסים צריכים לשאול עצמם מה הם תרמו למניעת התחמשות אירן. מי שלא תרם דבר – שלא יזיק". צפו

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הולך וממצב את עצמו כיו"ר האופוזיציה, בשעה שבוז'י העניק לנתנניהו רוח גבית לפיד תוקף מבית וקורא  "להקים ועדת חקירה ממלכתית" בשל הסכם הגרעין בין אירן והמעצמות".

צפו בלפיד

בליכוד לא נותרו חייבים והגיבו,יו"ר ועדת החוץ והביטחון צחי הנגבי (ליכוד) תקף את לפיד ואמר: "במקום לשמור על חזית ישראלית אחידה נגד הוויתורים המפליגים לאירן, יש מי שבוחר לתקוף דווקא את ראש ממשלת ישראל, שיותר מכל מנהיג אחר גייס את העולם להטלת סנקציות כבדות שהביאו את אירן לשולחן המשא ומתן".

הנגבי תקף את דברי לפיד באירוע "שבתרבות" ברחובות, ואמר כי "המתריסים, שכל עניינם הוא פוליטיקה קטנה וצינית לצורכי מיתוג עצמי, צריכים לשאול את עצמם – מה הם תרמו למניעת התחמשותה של אירן".

כאמור,  יו"ר יש עתיד תקף את נתניהו והגדיר את מאמצי נתניהו למנוע את ההסכם "כישלון אדיר": "זה כישלון בקנה מידה שצריכה לקום לגביו ועדת חקירה ממלכתית, שתחקור איך קרה שמדיניות החוץ של מדינת ישראל כשלה. עשו הסכם שכל נושא סוגיית הפיקוח שלו הוא אבסורדי ומדינת ישראל לא הייתה שם כי אף אחד לא מוכן לדבר עם נתניהו".

לפיד הודיע כי בכוונתו להניח כבר מחר דרישה בכתב בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת להקמת ועדת בדיקה שתכתוב דו"ח ציבורי על הכישלון של מדיניות החוץ של נתניהו: "זאת לא צריכה להיות רק ועדת בדיקה פנימית של חוץ וביטחון אלא גם שיפורסם דו"ח ציבורי איך הגענו למצב הזה".

לקריאתו של לפיד הצטרפה היום גם יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, שקראה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנוגע לסוגיית הגרעין האירני ודרדור יחסי ישראל-ארה"ב – כך לדבריה. "אני לא קונה את הטענה של ראש הממשלה שעדיף היה לתת לאיראן להגיע לפצצה בלי הסכם מאשר להגיע להסכם הזה. יש לתת סיכוי להסכם על פני האיומים וההפחדות שנתניהו מציע", אמרה גלאון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.