לפיד תוקף את נתניהו: "ניצל פיגוע להעמקת שסעים"

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תוקף את ראש הממשלה על כך שביקר את מי שלא מיהר לגנות את פיגוע הדריסה אתמול בשומרון.

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו תהה אתמול מדוע הוא לא שומע גינויים לפיגוע הדריסה שהתרחש בשומרון – כעת הוא סופג ביקורת מיו"ר יש עתיד יאיר לפיד /תקף את התנהלותו של נתניהו: "התפקיד של ראש ממשלת ישראל זה לפייס ולא להעמיק עוד יותר את השסע והשנאה בין אזרחי ישראל".

לפיד אמר  את הדברים במכללה האקדמית אשקלון: "מי שמנצל פיגוע דריסה להעמיק את השסע בין האזרחים, לא ראוי להיות ראש ממשלה. ראש הממשלה אמר שהוא מגנה את הפיגוע, אבל אז התחיל לעשות חשבונות האם אלו שגינו את הפיגוע נגד ערבים, גינו מספיק את הפיגוע נגד יהודים".

 

"ראש הממשלה, האם זה התפקיד שלך לקחת פיגוע ולסכסך בין הישראלים עוד קצת, לפצל ולשסות אחד נגד השני? אתה ראש ממשלת ישראל, התפקיד שלך זה לאחד ולפייס", הוסיף לפיד. "בטרור, יהודי או לא יהודי, צריך להכות ביד קשה אך בו בזמן צריך לזכור שיש לנו חיים משותפים לנהל. תפקידה של הנהגה הוא לאפשר לאנשים לחיות ביחד".

 

נתניהו פרסם זמן קצר לאחר פיגוע הדריסהפוסט שבו עקץ את הנשיא ריבלין . "ברצוני לשבח את פעולת חיילי צה״ל שהגיבו במהירות וניטרלו את המחבל הדורס בצומת שילה, ולאחל החלמה שלמה לפצועים", כתב נתניהו אך הוסיף: "תמוה בעיניי שאותם אלה שמיהרו לגנות טרור נגד פלסטינים, שותקים בשעה שהטרור מופנה נגד יהודים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. המפלג הגדול ביותר בשנים האחרונות מטיף מוסר…[ועד אחרי הכיסאות הריקים].

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב