לפיד תוקף את נתניהו: "שיבוא ויגיד: טעיתי"

כמה ימים לפני פרסום דוח מבקר המדינה על התנהלות הקבינט במהלך מבצע 'צוק איתן', ח"כ יאיר לפיד תקף בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי" את ראש הממשלה ואמר כי הצבא לא הגיע מוכן למבצע ולא ידע להתמודד כראוי עם איום המנהרות. "זה לא נוהל נכון,צה"ל הגיע לא מוכן, הדרג המדיני לא הכין אותו". צפו

כמה ימים לפני פרסום דוח מבקר המדינה על התנהלות הקבינט במהלך מבצע 'צוק איתן', ח"כ יאיר לפיד תקף  בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי"  את ראש הממשלה ואמר כי הצבא לא הגיע מוכן למבצע ולא ידע להתמודד כראוי עם איום המנהרות. "זה לא נוהל נכון,צה"ל הגיע לא מוכן, הדרג המדיני לא הכין אותו".

"אנחנו נכנסים למערכה הארוכה ביותר מאז מלחמת העצמאות – אין שום מתודולוגיה למה עושים עם המנהרות", תיאר לפיד את הדיונים. "מתברר שיש איומים אסטרטגיים שאנחנו לא מוכנים אליהם ובסופו של דבר המערכה כולה עוברת – ואין שום תוצאה".

לדברי ח"כ לפיד, לא נערכו דיונים מעמיקים בקבינט. "רה"מ עשה החלטה לא להביא את זה לקבינט. או ש

לפיד ציין : "העובדה שהצבא נכנס ל'צוק איתן' בלי שום מתודולוגיה על המנהרות היא מחדל לאומי שצריך לטפל בו. אני לא קורא לראש הממשלה להתפטר. אלא, שיבוא ויגיד: 'טעית'". המצע שרה"מ הציג לציבור לא היה אמת".

על הסקרים המחמיאים אמר לפיד. "אם מחר יש בחירות, ויש עתיד תנצח בהן, ולפי סקרים כבר יותר מחצי שנה יש עתיד תנצח בהן, הטלפונים הראשונים יהיו לליכוד ולעבודה, אבל קודם כל לליכוד", טען לפיד. "מה שאנחנו צריכים כבני אדם זה לייצר פה איזשהי אחדות. צריך שהממשלה לא תייצג את הפיצול, אלא את האחדות. ממשלת אחדות לאומית שיש עתיד מובילה עם הליכוד והעבודה זה מה שאנחנו צריכים היום".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לחדשות 2: "איש מחנה השמאל ח"כ לפיד ממשיך לדגמן פוליטיקה קטנה וחלולה. בניגוד למצג השווא של לפיד, המנהרות הוצגו לקבינט ב-13 ישיבות קבינט לפני המבצע הקרקעי בצוק איתן. כך גם עולה מדוח המבקר. מצער שאנשים שהיו חברים בקבינט מוליכים שולל את הציבור ועושים פוליטיקה עלובה מעניינים של ביטחון לאומי. כך לא פועלים נבחרי ציבור אחראים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.