לפיד תוקף את רה"מ "על זכר הנספים לא מנהלים מו"מ"

לפיד נגד ההחלטה של נתניהו לנהל מו"מ עם פולין על ה"חוק הפולני": "על זכר הנספים לא מנהלים מו"מ" – צפו

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, יוצא נגד ההחלטה של נתניהו לנהל מו"מ עם רה"מ פולין על "החוק הפולני": "על זכר הנספים לא מנהלים משא ומתן. החוק הזה צריך פשוט להיקבר באדמת פולין, הרוויה בדם יהודים. במקום לנהל משא ומתן מדינת ישראל צריכה לומר לממשלת פולין דבר אחד: אם החוק הזה יעבור, תיאלצו לתבוע אותנו."

בפתח ישיבת הסיעה שנערכה היום ( 29.1.18 ) בכנסת אמר לפיד: ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת פולין הודיעו אתמול שהם ינהלו "משא ומתן" על נוסח החוק המבזה, שניסה להעלים ולטשטש את מעורבותם של פולנים רבים במכונת ההשמדה הנאצית. על זכר הנספים לא מנהלים משא ומתן. החוק הזה צריך פשוט להיקבר באדמת פולין, הרוויה בדם יהודים.

רוב מוחלט של מחנות ההשמדה היו בפולין, ולא במקרה. אזרחים פולנים סייעו למכונה הנאצית. הם הלשינו על יהודים, מסרו יהודים, הרגו יהודים. אנטישמיות בפולין היתה תמיד, והימים האחרונים הוכיחו שהיא לא נעלמה מן העולם. 

במקום לנהל משא ומתן מדינת ישראל צריכה לומר לממשלת פולין דבר אחד: אם החוק הזה יעבור, תיאלצו לתבוע אותנו. ואנחנו נבוא. עם ניצולי השואה. עם תמונות הנספים. עם העדויות הרבות מספור. נבוא ונגיד לכם שהיהודים לא מוכנים לשתוק יותר. היהודים כבר לא מפחדים מכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.