לפיד תוקף: "לא ניתן לעברייני הליכוד לאיים עלי"

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד יצא כעת בהצהרה מיוחדת לתקשורת בעקבות החלטת המשטרה להמליץ לפרקליטות להעמיד לדין את רה"מ בגין קבלת שוחד: צפו

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד יצא כעת בהצהרה מיוחדת לתקשורת בעקבות החלטת המשטרה להמליץ לפרקליטות להעמיד לדין את רה"מ בגין קבלת שוחד: לפיד שישמש עד מפתח בפרשה בעקבות חשיפת חוק מילצ'ן אותו תיכנן נתניהו להעביר הבהיר כי לא יחזור בו מעדותו  בפרשה."אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת.", אמר לפיד.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד אמר בתגובה ראשונה לדברי נתניהו: "שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו, כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת. שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים. אני רוצה להגיד להם מפה:

אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת.

"את מה שנקרא "חוק מילצ'ן השני" סירבתי לקדם, למרות הלחצים, מפני שאני עובד רק אצל אזרחי ישראל. רק בשבילם. לא בשביל אף טייקון ולא בשביל אינטרסים של פוליטיקאי, בכיר ככל שיהיה.", השיב לפיד לגבי מעורבותו בפרשה.

"זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות. יחד עם זאת, ראש הממשלה צריך לגלות אחריות לאומית. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות."

"לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו", קרא לפיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.