לפיד תוקף: "נתניהו מנהל גנון"

יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד התייחס היום (ב') בישיבת הסיעה להחלטת נתניהו לחלק את סמכויות שר החוץ בין 6 שרים וסגני שרים שונים

יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד התייחס היום (ב') בישיבת הסיעה להחלטת נתניהו לחלק את סמכויות שר החוץ בין 6 שרים וסגני שרים שונים.

"אפשר לחשוב שיחסי החוץ של ישראל במצב כל כך נפלא, שאנחנו יכולים לפורר אותם רק כדי להרגיע כל מיני מאוכזבים בליכוד שרוצים כרטיס ביקור עם תואר מפוצץ שאין מאחוריו כלום", אמר לפיד בישיבת הסיעה.

"ראש הממשלה לא מנהל ממשלה. הוא מנהל גנון! ארדן איים להפסיק לשחק, אז ראש הממשלה גרם לבגין להתפטר, האיש הכי הגון בממשלה שלו, לקח מאלקין את התיק לעניינים אסטרטגים והעביר אותו לארדן.

"אלקין רתח, אז נתניהו הפר את ההבטחה המפורשת שנתן לראש העיר ניר ברקת, והעביר לו כפיצוי את תיק ירושלים ועוד חצי כיסא בקבינט, אותו הוא יחלוק ברוטציה עם שטייניץ, שחולק בינתיים עם ארדן את החזית האיראנית, בעוד שעל המשא ומתן מול הפלסטינים הופקד בכלל שר הפנים, סילבן שלום ולא ציפי חוטובלי, סגנית השר, שלא ברור מה נותר לה לעשות, כי יש לנו מקרה נדיר: גם הגננת נכנסה לשחק בארגז החול. ונתניהו שמר לעצמו את תיק החוץ, אחרי שווידא שלא נשאר ממנו כלום".

 

לפיד אמר עוד: "מדינת ישראל לא זקוקה לשר לענייני ירושלים, לא זקוקה לשר לעניינים אסטרטגיים, לא זקוקה לשר לענייני מודיעין, לא זקוקה לסגן שר על תקן של שר לשיתוף פעולה אזורי ובוודאי לא זקוקה לשר ללא תיק. היא כן זקוקה לשר חוץ במשרה מלאה, ששולט על אגף הסברה חזק. כזה שמסוגל להתמודד עם אישומים בחו"ל נגד הלוחמים שלנו, עם הניסיון שכבר יצא לדרך להעיף אותנו מהאולימפיאדה ועם המשבר הבלתי נסבל וחסר האחריות שנתניהו סידר לנו עם הממשל האמריקאי.

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.