לפיד תוקף: "ראש הממשלה מבזבז זמן על שטויות"

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תוקף בדף הפייסבוק שלו את  ראש הממשלה בנימין נתניהו על כך שמבזבז את זמנו על ויכוחי סרק , צפו

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תוקף בדף הפייסבוק שלו את  ראש הממשלה בנימין נתניהו על כך שמבזבז את זמנו על ויכוחי סרק ,"בשבועות האחרונים ראש הממשלה ביזבז עשרות שעות על מפגשים עם התקשורת, בנאומים על זה שהתקשורת רודפת אותו, בכתיבת פוסטים ותגובות לתקשורת בסגנון שאינו מכבד את משרד ראש הממשלה, בנסיונות לסגור כלי תקשורת ובניסיונות לפתוח כלי תקשורת אחרים", אומר לפיד,  "מתי הוא מתעסק בבטחון? מתי הוא יבדוק באמת מה קרה עם התוכנית הלאומית לצפון, או עם מיכל האמוניה, עם הורדת מחירי הצהרונים? עם מענקי הרופאים בפריפריה?", תוהה לפיד.

"יש עוד אפשרות. אני אומר את זה לממשלה בשיא האחריות. בדקתי. שאלתי. אני אומר לכם שיש עוד אפשרות ואתם חייבים מדי פעם לנסות אותה: תפסיקו לעבוד על האזרחים ולכו תעשו את העבודה שלכם", מסיק לפיד.

יש שאלה אחת שכל אזרח ישראלי צריך לשאול את עצמו: מי מנהל את המדינה? ברצינות, מי מנהל את המדינה? כי הממשלה הזו מתעסקת בכל דבר בעולם, חוץ מלמשול. חוץ מלעבוד. חוץ מלעשות את העבודה שלה. ראש הממשלה אומר על שר החינוך – באמצע ישיבת ממשלה! – שהוא ילדותי וחסר אחריות, ושר החינוך אומר עליו בתשובה שהוא בלוגר. אני לא מתווכח עם העובדות, מדובר באבחנות דקות של אנשים שמכירים זה את זה היטב, השאלה היא איך אחר כך הם עובדים יחד כדי לקדם את החינוך של הילדים שלנו?ולפני זה היה המכתב. מכתב של 25 חברי ליכוד, כולל שרים בממשלה, אלקין, אקוניס, רגב, שקראו למנוע את פינוי עמונה. חידוש עולמי, שרים בממשלה כותבים מכתבי מחאה וחותמים על עצומות נגד הממשלה שבה הם יושבים. הם מוחים בתקיפות על כך שהם בעצמם מחליטים החלטות שלא מוצאות חן בעיניהם. חוק ההסדרה הוא בדיוק אותו דבר. זה לא חוק אמיתי, כל מי שהצביע בעדו יודע שהוא לא ימנע את הפינוי. כל מי שהצביע על החוק הזה יודע שהוא ייפסל. זה מה שהם רוצים. הם רוצים שהוא ייפסל. כי אז הם יוכלו להתבכיין על בית המשפט העליון במקום לעשות את העבודה שלהם. העבודה שלהם, העבודה האמיתית שלהם, היא להתייצב בפני תושבי עמונה – אני עשיתי את זה, נפגשתי עם הנציגים שלהם – ולהגיד להם את האמת הקשה והמכאיבה: שאף אחד לא אוהב את זה, אבל אין ברירה. ואז ללכת למצוא להם פתרונות אמיתיים בזמן אמיתי כדי שהם לא יחיו 11 שנים בקרווילות כמו תושבי גוש קטיף, או ארבע שנים ליד בתים מנוסרים כמו מפוני האולפנא בבית אל. זאת העבודה. רק אף אחד לא עובד בממשלה הזו.וזה נכון באותה מידה גם בנושאים שאין עליהם מחלוקת פוליטית. 18 חברים בקואליציה, כולל ראש הסיעה של שר האוצר, מוציאים מכתב לראש הממשלה שבו הם אומרים שאסור להעביר את התקציב בלי שהוא יכלול את התוכנית הלאומית לסיוע לצפון. סליחה? אתם חברים בקואליציה, לא באופוזיציה. הממשלה הזו עומדת על הקולות שלכם. אם אתם חושבים שזה חשוב, תכניסו את זה לתקציב, אם לא, אל תכניסו. במקום זה הם המציאו שיטה שלישית, במקום לעשות את מה שצריך, הם כותבים אחד לשני מכתבים. עוד דוגמא מאתמול: אתמול עבר בוועדת השרים לחקיקה ״חוק המואזין״ שנועד למנוע ממואזינים במסגדים להעיר שכונות שלמות בארבע בבוקר. רעיון מצויין. אני בעד. רק שלא צריך חוק כזה. אתם יודעים למה? כי יש. יש חוק כזה. הוא נקרא תקנות הרעש של המשרד להגנת הסביבה והם יכולים להפעיל אותן מחר בבוקר. אבל זה כבר קשה מדי, זה כבר ממש, אשכרה, למשול. זה כבר לעבוד. לזה אין להם כוח. אז הם מעדיפים להעביר חוק שכבר קיים ולתת לו שם שהתקשורת תאהב להתעסק בו כי שהוא מעליב את המוסלמים.כי אין מציאות בממשלה הזו, יש רק מה אומרים עליך בתקשורת. וראש הממשלה במקום להגיד להם "תפסיקו לבלבל את המוח, לכו לעבוד", שזה מה שאני הייתי עושה, עסוק בזה יותר מכולם.בשבועות האחרונים ראש הממשלה ביזבז עשרות שעות על מפגשים עם התקשורת, בנאומים על זה שהתקשורת רודפת אותו, בכתיבת פוסטים ותגובות לתקשורת בסגנון שאינו מכבד את משרד ראש הממשלה, בנסיונות לסגור כלי תקשורת ובניסיונות לפתוח כלי תקשורת אחרים. מתי הוא מתעסק בבטחון? מתי הוא יבדוק באמת מה קרה עם התוכנית הלאומית לצפון, או עם מיכל האמוניה, עם הורדת מחירי הצהרונים? עם מענקי הרופאים בפריפריה?יש עוד אפשרות. אני אומר את זה לממשלה בשיא האחריות. בדקתי. שאלתי. אני אומר לכם שיש עוד אפשרות ואתם חייבים מדי פעם לנסות אותה: תפסיקו לעבוד על האזרחים ולכו תעשו את העבודה שלכם.

פורסם על ידי ‏Yair Lapid – יאיר לפיד‏ ב- יום שני, 14 בנובמבר 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.