לפיד תחת מתקפה: "אצלו זה 100% פוליטיקה ו-0% כלכלה"

הכלכלן הראשי במשרד האוצר, מיכאל שראל, שהתפטר על רקע תוכנית הדיור של לפיד, תוקף בחריפות את הבוס לשעבר. "אצלו זה מאה אחוז פוליטיקה ואפס אחוז כלכלה", אמר שראל. לפיד בתגובה: "מאחל לו הצלחה בדרכו החדשה"

הכלכלן הראשי לשעבר במשרד האוצר, ד"ר מיכאל שראל, אשר התפטר במארס השנה בתגובה לתוכנית ה"0% מע"מ" של שר האוצר, תוקף בחריפות את הבוס לשעבר.
בראיון ל"מעריב-סופהשבוע" מציין שראל כי "מע"מ 0 זו מדיניות שגויה לחלוטין. יש תמיד מידה מסוימת של פוליטיקה אצל שרי אוצר, אבל אצל לפיד זה 100% פוליטיקה ו-0% כלכלה. פופוליזם נטו. המהלך הזה הורס את מערכת המס ויגרום ללחצים נוספים לפיטורי עובדים. עלות המהלך – 3 מיליארד שקל – עולה בהרבה על התועלת החברתית".
שראל ציין כי התנגד למהלך 0% מע״מ יחד עם "חברים אחרים באוצר" וכי "אני בחרתי להתפטר אבל אחרים בחרו להתיישר". שראל מתח ביקורת על עמיתיו ואמר: "מדובר בצעד שהכלכלנים לא מבינים את משמעותו".
השר לפיד מסר בתגובה: "אני מכבד את עמדתו של שראל ומאחל לו הצלחה בדרכו החדשה".
שראל כיהן בעבר כראש אגף כלכלה ומחקר, קבוצת הראל ביטוח ופיננסים. הוא הצטרף לאוצר ב-2012. בתחילת העשור הקודם עבד ככלכלן בחטיבת המחקר של בנק ישראל ובשנות ה-90 עבד כשנתיים כיועץ בבנק העולמי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.