לפיד תקף את רה"מ: "נכנע לסחטנות החרדים"

לאחר הדימום בסקרים – ח"כ יאיר לפיד חוזר לתקוף את הציבור החרדי ויורה לכל עבר, "נתניהו נכנע לכל הדרישות להם"

את ישיבת סיעתו בכנסת יו"ר מפלגת יש עתיד, הקדיש על מנת לתקוף את הציבור החרדי: "בשקט בשקט, בסודיות גמורה, שלא נרגיש, הממשלה החליטה להוסיף למפלגות החרדיות 550 מיליון שקל, ולמשרד לשירותי דת עוד 200 מיליון שקל" אמר לפיד. "זה אחרי שהתקציבים לחרדים בממשלה הזו הגיעו כבר קודם לשיא של כל הזמנים".

לפיד הוסיף: "אבל היות והכסף הוא לא אין סופי הם צריכים גם לחתוך משהו. אז בתוך אותו מהלך, בזמן שהם מוסיפים יותר מחצי מיליארד למפלגות החרדיות שכבר מקבלות מיליארדים, הם צריכים גם לקצץ. אז מחר הם יביאו את הקיצוץ לוועדת הכספים".

לפיד הביא דוגמא לדבריו ואמר: "אני רוצה לתת פה רק שלוש דוגמאות מאיפה הם קיצצו: 60 מיליון שקל מהאגף לטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. 14.5 מיליון לטיפול בנוער בסיכון. 98 מיליון שקל ממעונות וצהרונים להורים עובדים".

יו"ר יש עתיד המשיך לתקוף את ראה"מ ואמר "אני כבר לא פונה לראש הממשלה נתניהו. אין טעם. הוא נכנע בכל דבר למפלגות החרדיות. הוא ימשיך להיכנע להם. הוא נכנע ברכבת, הוא נכנע במרכולים, הוא נכנע בחוק הגיוס, הוא נכנע בלימודי מתמטיקה ואנגלית בחינוך החרדי, הוא נכנע כניעה ללא תנאי. כניעתו אמנותו, כי הממשלה הזו דואגת רק לעצמה, במקום לדאוג לילדים שלנו".

יו"ר יש עתיד ניסה לשנות אסטרטגיה ואמר "אני רוצה הפעם לפנות דווקא למפלגות החרדיות. פעם אחת. פעם אחת אל תהיו סקטוריאלים. פעם אחת תגידו שאתם מייצגים ערכים יהודים לא רק ערכים מגזריים, תגידו שאתם לא מוכנים שהכסף לאברכים יילקח מילדים עם מוגבלות שיכלית".

הוא המשיך לפנות לחרדים וסיכם "תגידו שאף בחור ישיבה בישראל לא יסכים לזה מפני שאלה לא הערכים של עולם התורה. אני מבין שאני פסול לעדות. אז תשאלו את הרבנים שלכם. שיסבירו לכם את ישעיהו פרק א'. אם התפילה שלכם היא על חשבון החלשים, אומר הקדוש ברוך הוא, אז אני לא רוצה אותה.
תשאלו את הרבנים אם הם מסכימים שייתנו לישיבות כסף שבא על חשבון שיקום לאוכלוסיות הכי חלשות".

בסיום דבריו אמר לפיד כי "למדינת ישראל יש כסף. יש כסף, אבל הממשלה פושטת רגל. לא פשיטת רגל כלכלית, פשיטת רגל מוסרית, לראש הממשלה לא אכפת, כי כבר לא אכפת לו מכלום, אבל אני פונה למפלגות החרדיות. יש הקונה עולמו בשעה אחת. זו יכולה להיות השעה שלכם. תגידו שאתם לא מוכנים לזה. בידכם הדבר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.