לפיד תקף את דרעי: "לא יכול להיות כבאי, אבל יכול להיות שר" (וידאו)

בדיון שהתקיים במליאת הכנסת לקראת השבעת השר דרעי לשר הפנים תקף יו"ר יש עתיד את המינוי ואמר כי הוא מוריד את הממשלה ביגון שאולה. אייכלר הגיב כי רודפים את דרעי בשל המהפכה הספרדית. { לפני ההשבעה}

סוער במליאה: מליאת הכנסת מקיימת בשעה זו דיון סוער לקראת אשור מינויו של אריה דרעי לשר הפנים הבא של מדינת ישראל.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד עלה לנאום ובדבריו תקף את המינוי הצפוי. "לא יכול להיות כבאי, אבל יכול להיות שר" תקף לפיד והמשיך,"אדם שהורשע בעבירה שיש עמה קלון לא יכול לשמש כסוכן מכס, כבאי, דירקטור בחברה ממשלתית או חבר מועצת הספריות הציבוריות – אבל להיות שר, אין בעיה", טען לפיד מעל דוכן הנואמים ועורר סערה.

לדבריו, "לא על אריה דרעי אני רוצה לדבר פה, לא מדובר בנושא אישי, הייתי נושא את אותו נאום אם המינוי היה עכשיו של אולמרט, או של הירשזון או של קצב – גם עליהם הייתי אומר שהם לא יכולים לחזור לתפקידם אם הורשעו בעבירה שיש עמה קלון".
דברי לפיד, "אומרים פה אנשי הבית הזה שאין בעיה כי עובדה שזה חוקי. יכול להיות שזה חוקי, אבל הסיבה היחידה שזה חוקי היא שהמחוקק לא העלה פשוט בדעתו שיכול להיות מצב כמו זה שאנחנו נמצאים בו עכשיו. מי חלם שתהיה אפשרות כזאת או שמישהו ירצה להגיע לרגע שבו אנחנו נמצאים עכשיו? זו הסיבה בגלל שהמחוקק מעולם לא העלה את זה על דעתו".

יו"ר יש עתיד עדכן כי "אנחנו שמנו על שולחן הכנסת, ואנחנו נשים שוב ושוב ושוב עד שזה יעבור את חוק הקלון שאומר שאדם שהורשע בעבירה שיש עמה קלון לא יוכל להיות שר, חבר כנסת או ראש עיר במדינת ישראל".

בסיום דבריו אמר לפיד כי "אם היום תעבור החקיקה הזאת, ואכן ימונה השר לדרעי לשר הפנים לפחות שכנסת ישראל תתכנס ותעביר את חוק הקלון כדי שזה לא יקרה בפעם הבאה כי זה לוקח את אמון הציבור בבית הזה ובממשלתו ומוריד אותם ביגון שאול".

אחריו עלה לדבר ח"כ ישראל אייכלר אשר אמר כי אין מקרה בעולם וכי לא לחינם הוא עלה לדבר אחרי יאיר לפיד ולהשיב לדבריו של יו"ר יש עתיד. לדבריו, רודפים את דרעי רק בגלל המהפכה הספרדית שביצע יחד עם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. בסיום דבריו איחל בהצלחה לשר דרעי.

לדברי אייכלר, השחיתות החוקית שהחלה עם גיוס מערכות השלטון נגד אריה דרעי רודפת עכשיו את אשת ראש ממשלה שהאכילה וסעדה את אביה הקשיש בביתה. אייכלר הוסיף כי "העם הכריז אריה דרעי הוא זכאי מבחינה מוסרית. העם תיקן את העוול המוסרי שנעשה נגד דרעי. השלטון ניסה להסיר אותו מן הדרך של המהפכה הרוחנית הספרדית של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל".

בהמשך עלה ח"כ אחמד טיבי לנאום ואמר כי למרות שהוא כל כך מתנגד לכל הצעה שהממשלה מביאה להצבעה, אך בהצבעה על מינוי אריה דרעי לשר הפנים ימנעו חברי הכנסת של הרשימה המשותפת ולא יצביעו נגד, בעקבות פועלו של דרעי עבור בני המגזר הערבי.

ח"כ מיקי רוזנטל תקף אף הוא את מינוי דרעי לשר הפנים ואמר כי כמו שברור שהנשיא לשעבר משה קצב אינו יכול לשוב ולהיות נשיא המדינה וכפי שברור כי אהוד אולמרט לא ישוב לתפקידו כראש ממשלת ישראל, כך צריך להיות ברור כי אריה דרעי אינו יכול לשוב ולכהן במשרד הפנים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעקי בראיון לאילנה דיין ב- 2011 לפני שובו לדעשס: "אנחנו בנינו את מרן"

    היום הוא בונה את מרן החדש שלו, הבובה הצייתנית שמינה לו, הפולטיקאי יצחק יוסף, בסיוע זרזיר כהן מערוץ הדרדרות ובסיוע עשרות נוכלים נוספים מרחבי הארץ, שמוציאים עלונים כל שבת עם עמותות פיקטיביות, בינהם ניתן למנות את אייל ערממי מהר חומה ירושלים, ועוד עשרות נוכלים פחות מוכרים.

    דרעקי המתפגר |
    הגב