לפיד: "תקציב 2015 הוא חברתי ואין בו העלאות מסים"

שר האוצר בכנס חברי המועצות ברשויות המקומיות: "התקציב מאפשר לנו לדאוג שההורים שלנו יקבלו טיפול רפואי ואת האפשרות להזדקן בכבוד"

שר האוצר נאם היום בכנס חברי המועצות ברשויות המקומיות. "הוותיקים מביניכם יודעים שבין השלטון המקומי לשלטון המרכזי יש מתח מובנה. התפקיד שלכם הוא לוודא שהחינוך שהילדים שלכם מקבלים טוב יותר, ששירותי הרווחה ברשות המקומית מגיעים לכל מי שזקוק להם, שההשקעה פר תושב היא הכי גבוהה שניתן להשיג. כדי שכל זה יקרה, אתם דורשים מאיתנו, מהשלטון המרכזי, לתת לכם את הכלים", אמר לפיד בתחילת דבריו.

על רקע המחלוקות בין סיעות הקואליציה בנוגע לתקציב אמר לפיד כי "זה מה שאנחנו עושים בתקציב שהגשנו לשנת 2015, תקציב שהוא קודם כל תקציב חברתי. תקציב שאין בו העלאת מסים. תקציב שמאפשר לנו לעבוד בשביל האזרח. תקציב שמטפל בבעיות האמיתיות של מעמד הביניים ושל השכבות החלשות. התקציב הזה מאפשר לנו לתת לילדים שלנו חינוך טוב יותר והזדמנויות שלא היו לנו. הוא מאפשר לנו לדאוג שההורים שלנו יקבלו טיפול רפואי ואת האפשרות להזדקן בכבוד. הוא מחזק את ההשקעה בשיטור העירוני וגורם לנו לדאוג קצת פחות כשהילדים שלנו חוזרים מבילוי מאוחר בלילה".

"מאחורי האמירות האלה יש מספרים מוחלטים. בתקציב 2015 אנחנו מגדילים בלמעלה מ-10 מיליארד שקלים את היקף השקעה במשרדים החברתיים: תוספת של 3.2 מיליארד שקלים לחינוך, תוספת של 1.2 לבטחון הפנים, תוספת של 4 מיליארד שקלים לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית ותוספת של כ-2 מיליארד שקלים לרווחה".

לפיד פנה לחברי המועצות ברשויות ואמר "זה החלק שלנו. החלק שלכם הוא לוודא שזה יקרה. לוודא שראשי הרשויות שלכם מקדמים בניית מעונות יום. כי רשויות שיקדמו בנייה בהליך מואץ במהלך השנה הנוכחית יקבלו מימון מלא מהאוצר, בלי מצ'ינג. זה יאפשר ליותר אימהות צעירות לצאת לעבודה בידיעה שלא כל מה שהן ירוויחו ילך ישר למטפלת".

לפיד המשיך ואמר "לוודא שראשי הרשויות שלכם מקדמים בניית דירות קטנות, כאלה שזוגות צעירים צריכים, גם אם הן מכניסות פחות כסף מארנונה וגורמות להוצאה עירונית גדולה יותר. כי עיר בלי דור צעיר ובלי גנים ציבוריים מלאים ילדים מתרוצצים היא פשוט עיר עצובה. ולוודא שאין ניצול שואה אחד ברשות המקומיות שלכם שלא הגעתם אליו, ווידאתם שהוא מקבל את כל הזכויות המגיעות לו. העברנו השנה מיליארד שקלים נוספים לניצולי השואה, בתרופות חינם, בקצבאות, בהטבות, אבל הם אנשים מבוגרים והם לא תמיד יודעים מה הזכויות שלהם ואנחנו צריכים שאתם תעזרו להם לקבל מאתנו את מה שמגיע להם".

בסיום אמר שר האוצר: "בתחילת הדברים שלי אמרתי שאתם עושים ועושים ולא מקבלים תמורה. אני מבקש לתקן. אם תצליחו לוודא שכל זה קורה – וזה לא תמיד פשוט, החיים שלכם יהיו בעלי משמעות, והעולם שאתם חיים בו יהיה טוב יותר. בעיני זו תמורה עצומה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.