לפיד מאיים: חוסר התקדמות במו"מ יסכן את הממשלה

הפערים בין ה"אחים" יאיר לפיד ונפתלי בנט הולכים וגדלים. הערב (שני) שב שר האוצר  והתריע מפני השלכות כישלון השיחות עם הפלסטינים על קיומה של הממשלה. "כל שבוע שחולף בלי התקדמות ממשית במשא ומתן מסכן גם את יציבותה של הממשלה".

 

"אנחנו לא צריכים לקחת אחריות על הצד הפלסטיני. אנחנו כן צריכים לקחת אחריות על הצד הישראלי", אמר לפיד. "אם גם השמאל הישראלי וגם הימין הישראלי ימשיכו לומר פעם אחר פעם ש'שום דבר לא ייצא מזה', הנבואה עלולה להגשים את עצמה ובמקום לנהל את התהליך בלב שלם, הצדדים יישבו שם רק כדי לזכות בנקודות בשביל משחק האשמה שיתנהל אחרי שהכל יקרוס".

 

לדברי לפיד "מפני שישראל לא יכולה ואסור לה לבלוע אל קרבה 4 מיליון פלסטינים, והוא מסכן אותנו מפני שהוא גורם נזק הולך וגובר – כלכלי ופוליטי – ליחסינו עם ארצות הברעצ ועם העולם. ואם כל זה לא מספיק, כל שבוע שחולף בלי התקדמות ממשית במשא ומתן מסכן גם את יציבותה של הממשלה".

 

לפיד אמר עוד כי הוא מקווה שיש לראש הממשלה נתניהו את "האומץ ההיסטורי הדרוש כדי לשלם את מחיר" שייגבה הסכם שלום. "זה מה שהוא התחייב לו בעת שהקמנו את הממשלה, זה מה שאמר ביום הקמת הממשלה ומעל בימת הכנסת ואני משוכנע שהוא התכוון לכל מילה. הפלסטינים צריכים לדעת שגם עליהם לשלם מחיר, וגם עליהם לעשות פשרות כואבות. אם הם חושבים שכל מה שעליהם לעשות הוא לעמוד במקום ולחכות שנבוא אליהם, הם טועים טעות מרה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.